Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Wiciokrzew - Lonicera

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiciokrzew - Lonicera

Wrzos 23:11, 26 wrz 2016


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Mój wiciokrzew zaostrzony ma 3 lata. Bardzo urósł, stał się ciężki. Zarasta siatkę ogrodzeniową, ale efekt przerósł moje oczekiwania. Mam obawy, czy w zimie pod wpływem czap ze śniegu na szczycie pnącza, siatka ulegnie zniszczeniu.
Podpowiedzcie, proszę, jak zredukować ilość masy zielonej, aby nadal było ładnie ale bezpiecznie dla ogrodzenia. Czy teraz jest odpowiedni czas na tego typu zabiegi?

Gardenarium 10:01, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz nie, ciachniesz nożycami szpalerowymi pionowo, po płocie prawie, aby zmniejszyć obciążenie siatki. najwyżej stracisz kwitnienie. Wiciokrzew odbije. I znowu będzie robił obciążenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wrzos 21:44, 28 wrz 2016


Dołączył: 31 maj 2012
Posty: 128
Dziękuję Danusiu!
bochyn 19:54, 06 paź 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
Wrzos napisał(a)
Mój wiciokrzew zaostrzony ma 3 lata. Bardzo urósł, stał się ciężki. Zarasta siatkę ogrodzeniową, ale efekt przerósł moje oczekiwania. Mam obawy, czy w zimie pod wpływem czap ze śniegu na szczycie pnącza, siatka ulegnie zniszczeniu.
Podpowiedzcie, proszę, jak zredukować ilość masy zielonej, aby nadal było ładnie ale bezpiecznie dla ogrodzenia. Czy teraz jest odpowiedni czas na tego typu zabiegi?



w jakiej odleglosci od siebie sadziles sadzonki? efekt piekny
Gardenarium 10:36, 07 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Efekt nie zawsze zależy od odległości. Zależy od żyzności podłoża i zapewnienia optymalnej wilgotności. Ale mój sąsiad ma taki okaz i nigdy go nie podlał, natomiast pnącze zapewne długo rośnie, zakorzeniło się głęboko i dosięgło do pokładów wody. Teraz rośnie jak na drożdżach, choć początkowo było kiepsko.

Ogległość nie ma żadnego znaczenia. Z jednego tez możesz otrzymać taki okaz. Tylko po 10 latach.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
bochyn 11:28, 07 paź 2016

Dołączył: 16 wrz 2016
Posty: 16
zakupilem 6 wiciokrzewow ( 3x zaostrzony , 3x hekrotta)- dlugosc plotu 7 metrow, gleba zyzna nawet bardzo, z dostawa wody nie bedzie problemu bo bedzie linia kroplujaca docelowo.
zaplanowalem sadzic co 1 metr ale moge to jeszcze zmienic.

rosliny juz czekaja zwarte i gotowe




katel 19:00, 28 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Mam wiciokrzew Serotina, wiosną pięknie startuje i kwitnie, niestety latem zawsze mi choruje, łapie mączniaka i/lub plamistość, podejrzewam że ma za sucho. Jak mi się uda to w przyszłym roku wykopię go i posadzę w tym samym miejscu ale głębiej (posadziłam go na górce bojąc się zalewania) i lepiej przygotuję podłoże i zobaczę czy przestanie chorować. Jeszcze dodam że nawet jak choruje to do jesieni potrafi powtarzać kwitnienie pojedynczymi kwiatami no i oczywiście cudownie pachnie.
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
rozark 11:42, 29 lis 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
mam i ja , u mnie zdrowiutki
____________________
pozdrowionka
brzuska 16:32, 30 maj 2017

Dołączył: 16 lis 2015
Posty: 5
Odswiezam kochane Panie czym ewentualnie podsadzic serotine?
lajon 09:32, 15 paź 2017


Dołączył: 13 paź 2017
Posty: 37
Witam

To mój wiciokrzew Heckrotta, jest 15.10 a on jeszcze kwitnie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies