Gdzie jesteś » Forum » Donice i pojemniki » Rośliny w donicach na klatkę schodową

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny w donicach na klatkę schodową

Seal 13:13, 01 wrz 2013

Dołączył: 11 cze 2013
Posty: 20
Czesc wszystkim nie wiedziałem czy odpowiedni dział ale pisze tutaj gdyż chodzi mi o rośliny do donic które chciałbym umieścić w przedsionku w bloku i na półpiętrach.

Pytanie co w donicach posadzić by było ładnie i przytulnie, może jakieś sprawdzone kompozycje (donice podłużne), co sprawdzi się w bloku mieszkalnym w pomieszczeniach zamkniętych

Jakie rośliny sprawdzają się wtakich pomieszczeniachnajlepiej łątwe w uprawie. Może jakieś trawy??

Gardenarium 13:19, 01 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawy się nie sprawdzą, bo one muszą rosnąć na wolnym powietrzu, muszą mieć zimę, a w pomieszczeniach na półpiętrach jakie jest oświetlenie i jaka temperatura zimą? Bo to są kluczowe informacje, które zadecydują o doborze roślin.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Seal 17:02, 03 wrz 2013

Dołączył: 11 cze 2013
Posty: 20
Na polpietrach jest dosyc widno bo sa duze 2 okna po bokach a na wejsciu sa aluminowe drzwi i tez cale przeszklone. Co do temperatury to nie wiem ile tam moze byc ale nie sa ogrzewane wiec cieplo nie jest zima.
To moze jakies iglaki
Gardenarium 20:47, 04 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy spada poniżej zera? Jeśli tak to iglaki mogą być ale nie będą to nasadzenia na wieki, co dwa trzy lata do wymiany, bo iglaki potrzebują warunków zewnętrznych , deszczu większej wilgotności, a tam będzie sucho i bez deszczu, więc szybko padną.

Jak masz na plusie, to kordyliny australijskie, jukki, oleandry, agawy, sansewierie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Seal 21:58, 04 wrz 2013

Dołączył: 11 cze 2013
Posty: 20
ehh nic mi sie nie widzi hehe bardziej myslałem o jakiś topiarach i trawach
Gardenarium 17:32, 05 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Topiary czyli rośliny strzyżone typowe dla ogrodów nie nadają się na klatkę schodową. Bukszpan będzie śmierdział moczem kotów, a nikt chyba nie chce wąchać tego, poza tym będzie marniał, chyba że bardzo chłodno jest. Cis to za droga impreza jak na jeden rok, bo w pomieszczeniu nie wytrzyma. Kilkaset albo parę tysięcy za topiara to jak Cię stać, posadź.

Trawy hmm , wybierz sobie sam cokolwiek co Ci się podoba i posadź, Najwyżej co roku będziesz zmieniał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies