Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Pomysł na rabatę z liliami

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na rabatę z liliami

gosiadeco 19:46, 14 wrz 2013


Dołączył: 31 maj 2013
Posty: 57
Witam
Może ktoś przedstawi jakiś fajny pomysł na rabate z liliami. Chciałabym posadzić je między jakimiś krzewami i bylinami, które byłyby ozdobne cały sezon(w zimie oczywiście nie) a w lecie cieszyć się dodatkowo liliami. Bardzo lubię żurawki w kolorach pomarańczowych, bordowych i takie też kolory lilii by mi odpowiadały, ale jakie malutkie krzewy do tego dobrać, by zasłaniały spód lilii? Chętnie oglądne zdjęcia Państwa lilii Zgóry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
brysia 20:50, 14 wrz 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Też jestem ciekawa pomysłów. Będę podglądać.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
gosiadeco 21:41, 14 wrz 2013


Dołączył: 31 maj 2013
Posty: 57
Może jeszcze dodam zdjecia moich żurawek, pierwsza z nich to Cherry Cola, pozostałych niestety nie znam, ale bardzo mi odpowiada ta pomarańczowo - bordowa kolorystyka
gosiadeco 21:45, 14 wrz 2013


Dołączył: 31 maj 2013
Posty: 57
gosiadeco 21:49, 14 wrz 2013


Dołączył: 31 maj 2013
Posty: 57
gosiadeco 21:52, 14 wrz 2013


Dołączył: 31 maj 2013
Posty: 57
I jeszcze przepiękne babcine lilie w intensywnych kolorach, które bardzo mi się podobają
Gardenarium 09:04, 15 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym dodała do lilii trawy ozdobne lub turzyce, niezwykłej lekkości im dodadzą, bo lilie są masywne, a trawy zwiewne.

Oczywiście lilie mogą też kwitnąć wśród róż .

Dobrym towarzystwem dla lilii czerwonych, żółtych lub pomarańczowych są niebieskie dzwonki Campanula lactiflora, Penstemon, wielkie czosnki fioletowe Allium giganteum, krwawniki Achillea filipendulina, Paeonia, Geranium o niebieskich kwiatach, dość wysokie gatunki, Agastache.

Do romantycznych (białe, różowe) dodaj jeżówki, jasnoróżowe peonie, kocimiętkę (Nepeta × faassenii), jasnoniebieskie irysy bródkowe, bodziszki np.
Geranium sanguineum 'Album' lub Geranium clarkei 'Kashmir White' , goździki Dianthus carthusianorum, jarzmianki Astrantia major 'Alba', naparstnice Digitalis purpurea f. albiflora.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:09, 15 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam także artykuł o liliach, może w galerii zdjęciowej coś znajdziesz?
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/195-lilie-gwiazdy-letnich-rabat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiadeco 11:15, 15 wrz 2013


Dołączył: 31 maj 2013
Posty: 57
Witam
Dziękuje za szybką podpowiedż. Rzeczywiście trawy to doskonały jak dla mnie pomysł. Tak jak Pani napisała dodadzą niesamowitej lekkości Na pewno się znajdą na tej rabatce, a poza tym będą też świetnie wyglądać jak lilii już nie bedzie.
Zdecyduje sie też na olbrzymi czosnek,na wiosnę będzie super wyglądał między trawami, myślę że jeszcze jakieś drobne dzwoneczki i gożdziki, a na lato jeżówki.
Róże jak dla mnie są na razie zbyt wymagające.
Myślałam jeszcze, że z krzaczków dosadzić niewielkie złote tawuły, żeby dodać trochę kuleczek do kompozycji, a poza tym fajnie kontrastują z niebiekimi i fioletowymi kwiatuszkami.
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
14:17, 26 wrz 2013
witam

lilie akurat nalezy traktować jako dodatek do rabaty
ja mam upss mój M ma czerwone i pomarańczowe 40cm wysokie i takie miescówki otrzymały



i zblizenia..... lili jest tam około 30 ale tylko kilka kikucików dziś juz sterczy
tutaj sa czerwone

a tu pomarańczowe pomiedzy miodunką wciśniete

mam jeszcze dwie szt wysokie pachnace rózowa i żółtą.... obłednie pachnace i przesadzę je obok tarasu aby czuć ich zapach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies