Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Rudbekia Goldsturm i kilkanaście innych bylin

Pokaż wątki Pokaż posty

Rudbekia Goldsturm i kilkanaście innych bylin

Magda_z_Chrz... 08:20, 06 paź 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Nula napisał(a)

A jaki to sposób ,że tak wszystko super rośnie?

Przekonałam się, że najważniejsze to bogate życie w glebie. Dbam o jej życie mikrobiologiczne.
Podstawą u mnie jest produkowanie ton kompostu. Kompostuję wszystko z ogrodu i okolicy + odchody kur. W beczkach ciągle coś fermentuje. Bakterie mają u mnie rajskie żyvie. Na oddalonych od wzroku rabatach od razu rozkładam resztki roślinne, a po paru miesiącach już jest piękna brunatna warstwa.
Wystrzegam się nawozów sztucznych, jeżeli już coś podsypię, to daną dawkę dzielę na kilka i stosuję co jakiś czas. Mniejszy szok dla gleby. Aha, jeszcze mączka rogowa.
____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Nula 09:43, 06 paź 2013

Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 204
Magda_z_Chrzanowa napisał(a)

Przekonałam się, że najważniejsze to bogate życie w glebie. Dbam o jej życie mikrobiologiczne.
Podstawą u mnie jest produkowanie ton kompostu. Kompostuję wszystko z ogrodu i okolicy + odchody kur. W beczkach ciągle coś fermentuje. Bakterie mają u mnie rajskie żyvie. Na oddalonych od wzroku rabatach od razu rozkładam resztki roślinne, a po paru miesiącach już jest piękna brunatna warstwa.
Wystrzegam się nawozów sztucznych, jeżeli już coś podsypię, to daną dawkę dzielę na kilka i stosuję co jakiś czas. Mniejszy szok dla gleby. Aha, jeszcze mączka rogowa.

Może głupie pytanie,ale co to jest mączka rogowa?
____________________
Magda_z_Chrz... 15:36, 06 paź 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
To zmielone rogi, źródło fosforu. Działa wolno, więc najlepiej ją stosować już podczas sadzenia. Mogą być też wiórki. Czytałam o niej w różnych poradnikach, ale u nas do niedawna jej nie spotkałam. Kupowałam w Niemczech, w niemieckiej cenie aż tu patrzę dwa lata temu - przecena w Lidlu, cztery razy tańsza!
____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Pikunek 15:49, 06 paź 2013

Dołączył: 26 wrz 2013
Posty: 5
Witam
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za sadzonki.
















____________________
Pikunek 16:04, 06 paź 2013

Dołączył: 26 wrz 2013
Posty: 5
Posdzone ale nie pamiętam wszystkich nazw:















____________________
Pikunek 16:16, 06 paź 2013

Dołączył: 26 wrz 2013
Posty: 5
W czasie wizyty rozmawialiśmy na temat płotku wiklinowego (żywego). Przesyłam fotki mojego płotku:











____________________
Magda_z_Chrz... 06:48, 07 paź 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Płotek jest genialny! Cudo!
Ale się napracowałaś! A których roślin nie poznajesz?
____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Pikunek 09:12, 07 paź 2013

Dołączył: 26 wrz 2013
Posty: 5
Pierwiosnki - (zdjęcie 1, 2, 3 z posadzonych)
trawa miskant (zdjęcie 4 z posadzonych)
liliowce (zdjęcie 5 z posadzonych)
żurawka (zdjęcie 10 z posadzonych)

Napewno są też zioła, ale nie wiem które i jakie.

Pozostałych nie pamietam.
____________________
Nula 09:12, 07 paź 2013

Dołączył: 31 sie 2013
Posty: 204
Magda_z_Chrzanowa napisał(a)
To zmielone rogi, źródło fosforu. Działa wolno, więc najlepiej ją stosować już podczas sadzenia. Mogą być też wiórki. Czytałam o niej w różnych poradnikach, ale u nas do niedawna jej nie spotkałam. Kupowałam w Niemczech, w niemieckiej cenie aż tu patrzę dwa lata temu - przecena w Lidlu, cztery razy tańsza!

Dziękuję za odpowiedz,szkoda ,że tak daleko mieszkam tylce cudowności oddajesz pozdrawiam serdecznie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies