Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pasje ogrodnicze Magdy

Pokaż wątki Pokaż posty

Pasje ogrodnicze Magdy

Magda_z_Chrz... 11:25, 22 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Ogródek malutki, a musi pomieścić tysiące moich pomysłów! Odziedziczyłam go po dziadkach, a osobiście urządzam go od ponad dwudziestu lat. Na początku metodą "zielonym do góry" oraz "co nie padnie, to żyć będzie". I jak to bywa w większości przypadków, wpadłam po uszy. Na początek kupiłam "Wielką księgę ogrodów" Brooksa i choć czytałam ją namiętnie, to nie wiedzieć czemu, urządzałam ogród intuicyjnie.
A jaką można mieć intuicję, kiedy nie ma się żadnego doświadczenia! Więc ciągle coś musiałam przerabiać, zmieniać, bo efekty mojej radosnej twórczości na ogół nie powalały na kolana
Zakochana w moim ogrodzie nie przejmowałam się porażkami i mozolnie próbowałam wciąż od nowa.

Teraz ogródek ma prawie 50 lat. Robiąc listę moich roślin parę lat temu, naliczyłam ich ok. 400 gatunków i odmian, w tym 85 odmian róż Niestety z jednego ze sklepów ogrodniczych razem z Sympatią, przywlokłam straszliwego wirusa i musiałam spalić kilkanaście zarażonych przez nią. Myślałam, że mi serce pęknie! Ubiegłoroczna zima zmniejszyła moja kolekcję do 56, pożegnałam także wiele wrażliwych bylin.

Tegoroczne zdjęcie przedstawia czteroletnią Lykkefund u stóp orzecha włoskiego.

____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Gardenarium 11:27, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, świetnie wygląda ta róża. Ja też mam dużo róż na murze od ulicy. Jak kwitną, zatrzymują się samochody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Magda_z_Chrz... 11:50, 22 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Witaj!
Tak, czerwcowe kwitnienie róż powala na kolana. Chodzę wtedy po ogrodzie jak pijana, wąchając ich nieziemskie zapachy. Uwielbiam Heritage, jej zniewalający zapach i delikatny wygląd. Jak porcelanowe filiżanki.

____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
AgnieszkaW 15:57, 22 wrz 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Małopolanko. Po pierwszych fotkach widać, że cudny i dojrzały masz ogród. Pokazuj dalej. Pozdrowienia zostawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Ewa567 16:47, 22 wrz 2013

Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 148
Ciekawie się zapowiada, czekamy na zdjęcia.
____________________
pozdrawiam Ewa
Magda_z_Chrz... 20:51, 22 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Witajcie!
Wspomnienia z maja:





____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Magda_z_Chrz... 13:59, 23 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Co prawda ogródek mały, działka prostokątna, ale zmieściłam w nim kilka osobnych zakątków.


Słoneczna część przed basenem Oczywiście basenem to było nazywane, kiedy miałam 5 lat. Wtedy wydawał się całkiem duży. Kilkanaście lat temu, jako początkująca eko, przerobiłam go na staw z rodzimą roślinnością.







Pod świerkiem widać wejście w strefę cienia To tam testuję moje byliny pod kątem przystosowania do ekstremalnych warunków: u stóp starych cisów, jałowca, w całkowitym cieniu.
____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Magda_z_Chrz... 15:53, 23 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Najszerszy fragment trawnika to ten po lewej stronie.



Po planowanych na wiosnę zmianach znowu się skurczy

A to winowajczyni wypalonych plam na trawniku. Jakoś niespecjalnie mi one przeszkadzają. Beza jest ważniejsza od jego stanu
____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
agata19762 16:55, 23 wrz 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
witaj Magdo wśród ogrodowozakręconych

po kilku fotkach widać od razu ogromną miłość do ogrodu
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Magda_z_Chrz... 20:16, 23 wrz 2013


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 87
Witam Podkarpacie w moim ogródku!
Zapraszam do kolejnego fragmentu ogrodu. Wąski pasek działki położony blisko sąsiadów zaprojektowałam w stylu geometrycznym złagodzonym swobodnymi nasadzeniami. Pomieściłam tam zioła, krzewy owocowe wraz z ozdobnymi, róże, trawy i powojniki.
Zbytnie nagromadzenie gatunków to mój grzech główny. Wiem, wiem, co roku upominam się i znów nie mogę się powstrzymać przed włączeniem nowych odmian. Stąd właśnie te nadwyżki bylinowe oferowane w wątku ze stopki



____________________
pozdrawiam Magda Pasje ogrodnicze Magdy *** Podróże- ogród w Weinheim
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies