Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój maleńki ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój maleńki ogródek

ania 17:06, 22 wrz 2013

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
Witajcie,

Od dawna podgladam Ogrodowisko, ale jakoś dopiero teraz zasiadłam do komputera.
W porównaniu z Wami nie za bardzo mam na czym szaleć mamy działeczkę 300 m., ale staram sie powoli ją ogarniać. Tak naprawdę wszystkie zdjecia jakie załączam to rośliny tegoroczne- ponieważ mieszkamy tu dopiero 3 lata ogródek nie był priorytetem. No właśnie nie był... a teraz mąż mi zarzuca ciągłe " wykopki" . Złapałam bakcyla uwielbiam przesadzać, doglądać, podglądać, wąchać i podziwiać moje maleńkie roślinki. Oczywiście najchętniej bym juz miała wszystko obsadzone, no ale nie da się po pierwsze miliony zmian koncepcji - dopiero teraz wiem co chcę w ogródku i co lubię, po drugie finanse.. nie sądziłam, że rośliny są drogie....
Tak wiec uwielbiam iglaki masci wszelkiej i zakochałam się w bukszpanach. Mam narazie 5 kul u siebie, ale może z Waszą pomocą przybędzie. Załączam kilka fotek z dołu, góry i z boku.Brakuje fotki 3 kul bukszpanowych- nastepnym razem załączę.

I od razu odważę się poprosić Was o poradę...

chodzi o ten pasek zasłonięty bambusem, (ponieważ pokochała go nasza suka i zadeptywała), na ktróym są 2 tuje i jodła kalifornijska...nie mam pomysłu jak go zagospodarować...Moze daltego , ze jest dość waski- szerokość 2 metry , długość ok 4,5 metra. Generalnie miejsce mocno cieniste i stad mój mały wielki problem...co tam wsadzić? Jedynie mocne palące słońce jest na ścianie domu ( tam gdzie są dwie róże), a 3/4 paska jest w cieniu...Chciałąbym zakryć płot, a jednocześnie zejść kaskadowo z roślinkami i koniecznie mieć coś " na pniu" bo tego typu roślinki uwielbiam. i obsadzić to raczej gęęciej niż rzadziej. Jodły ruszać juz nie chcę tuje jak trzeba poprzestawiam.

Na pewno tez będę obsadzac płot naokoło - zaraz za wierzbą Hakuro pójdę dalej z roślinami, ale to juz na wiosnę. A pasek pragnę skonczyć już...bo, jest bez pomysłu((.

Dziękuję z góry za wszelką poradę...serdecznie Was pozdrawiam i witam

____________________
ania 17:11, 22 wrz 2013

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
____________________
Gardenarium 18:52, 22 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, ja też ma niewielki ogród, ale nawet na 300 metrach można urządzić swój raj, a nawet na 30 też można.

Wklejaj po 4 zdjęcia do jednego postu Będzie czytelniej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katkak 22:29, 23 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj Jest naprawdę ślicznie. A tam gdzie masz płot lamelowy to czy na pewno konieczne były tuje? W sumie płotek robi robotę, zasłania Was szczelnie, a w miejsce tuj mogłaś posadzić inne roślinki. Pozdrawiam cieplutko
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
malgorzata_s... 21:28, 25 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Małe jest piękne .
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ania 08:43, 27 sie 2014

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
Ostatanio zamieściłam w metamorfozach kilka zdjęć. wrzucam je również tu teraz lepiej widac zmiany- praktycznie wszystkie wykonałam w tym roku. Nie jest łatwo ogarniać ogródek z 3ka małych dzieci, ale się staram, bo mnie to relaksuje)) . Serdecznie was pozdrawiam na miły początek dnia
____________________
ania 08:47, 27 sie 2014

Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 26
/original.JPG[/img]

____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies