Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Lawenda

Pokaż wątki Pokaż posty

Lawenda

aksamitka 18:47, 25 wrz 2013


Dołączył: 01 sie 2013
Posty: 151
Witam.
Czy posiada ktoś nadwyżki lawendy? Chętnie przyjmę.
Pozdrawiam
Justyna
____________________
Pozdrawiam :)
Gardenarium 18:50, 25 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciężko jest przesłąć kępy lawendy, najlepiej pobrać sadzonki. Może ktoś Tobie wyśle wiosną, bo teraz się nie ukorzenią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiadeco 22:46, 26 wrz 2013


Dołączył: 31 maj 2013
Posty: 57
Mam małe sadzonki lawendy. Mogę Ci jakąś podesłać. Wykopałam je wiosną spod rośliny matecznej, teraz mają ok 10-15cm. Są ładnie ukorzenione. O dziwo wyrosły na agrowłókninie pokrytej białymi kamyczkami. Nie wiem jaka to odmiana, ale jak kwitnie jest dość dużych rozmiarów, średnica ok metra. Miałam 3 piękne okazy, niestety w lecie 2 szt poprostu uschły, co bardzo mnie dziwi bo podobno lawenda dobrzez znosi suszę(a nie było to nawet w okresie największych upałów). Na szczęście mam na rozsadniku kilka maleństw tej odmiany.
Jak chcesz to napisz adres to Ci podeśle i piszcie proszę jakieś dobre sposoby pakowania tych roślinek, aby najmniej ucierpiały.
I jeszcze fotki z początków kwitnięcia
madlen 21:23, 02 gru 2014

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
Witam czy lawendę przykrywa się na zimę? ( okolice Opola)
gosiadeco 21:58, 02 gru 2014


Dołączył: 31 maj 2013
Posty: 57
Witam
Dobrze jest okryć lawendę gałązkami świerkowymi. W tamtym roku nie zrobiłam tego z braku czasu, przezimowały wszystkie ładnie, ale zima była bardzo łagodna(małopolska).
Gałązki są lepsze od liści ponieważ zapewniają dostęp powietrza i trochę światła i nie gniją.
pozdrawiam

LukaszWarcry 15:02, 31 lip 2022


Dołączył: 31 lip 2022
Posty: 2
Witam. Planuję założyć małe pole lawendowe do tego celu na razie zakupiłem ok 200 nasion . Moje pytanie czy muszę koniecznie chłodzić nasiona przed zasadzeniem do rozsadnika czy mogę to pominąć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies