Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z nadzieją na choć trochę ładny ogród - ZREZYGNOWANA

Pokaż wątki Pokaż posty

Z nadzieją na choć trochę ładny ogród - ZREZYGNOWANA

ring 17:44, 11 paź 2013


Dołączył: 10 paź 2013
Posty: 15
Dziękuje Wam za miłe przywitanie i przyjęcie mnie do Waszego grona Może najpierw się przedstawię Jestem kobitką po trzydziestce he..he.. Mam męża ,dwoje cudownych dzieci i świata poza nimi nie widzę tylko żal ,że tak szybko rosną... Mam wsapaniałego kota Faziego którego uwielbiam iii... Kocham góry bardzooo. To tyle o mnie. Więc przechodzę do rzeczy : dostałam dom od taty powolutku ,w miarę możliwości go remontuje i chciałabym również mieć jakiś przyzwoity ogród ,ale nie zawsze chcieć to móc..przynajmniej w moim przypadku. Nie potrafię sobie go wyobrazić co miałoby być i gdzie -ot ,taka już moja uroda. Coś gdzieś wsadzę i zaraz to przesadzam ,bo nie pasuje już nie mam siły pomóżcie mi KOBIETY KOCHANE proszę... A było to tak... Rozbiórka starego garażu
powoli powstawał chodnik,ogólnie plac budowy. Potem kupiłam 105 thuji szmaragd i obsadziłam nimi przód domku

i co dalej??? Nie mam pojęcia ...pomóżcie...
____________________
Ula Z nadzieją na choć trochę ładny ogród-ZREZYGNOWANA
Luki 18:24, 11 paź 2013


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Witaj kobitką nie jestem, ale na początek kilka rad moge podrzucić
Zacznij od przeczytania tego wątku, a uratujesz roślinki już posadzone
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
Dużo pracy już zostało włożone i rabaty przy chodniku bardzo ciekawie rozwiązane, ale mimo wszystko nasadzenia bym bardziej ujednolicił. Najlepiej zacznij od zrobienia planu ogrodu na kartce i wytyczeniu sobie rabat przy żywopłotach z thuji.Plan to podstawa Insipracje na rabaty znajdą się same, jest mnóstwo pięknych ogrodów na forum, z których można zaczerpnąć piękne kompozycje
W dobieraniu roślin myśle, że pomogą bardziej doświadczeni
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
elzbieta_g 18:28, 11 paź 2013


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Witaj Ulu! bardzo podoba mi się twój chodnik, może dlatego, że ja nie mam żadnego. będę podtrzymywać Cię na duchu bo w projektowaniu to ja kiepska
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
ring 18:51, 11 paź 2013


Dołączył: 10 paź 2013
Posty: 15
Dziękuje Elu Nie tylko Ty jesteś kiepska w projektowaniu ,Luki proponuje abym zrobiła plan ogrodu na kartce ,ale tak jak pisze zostawie to może bardziej doświadczonym Aż strach pomyśleć co by mi mogło z tego wyjśc Dziękuję Luki również Tobie
____________________
Ula Z nadzieją na choć trochę ładny ogród-ZREZYGNOWANA
AgnieszkaW 18:58, 11 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj Ulu, pierwsze, co mi się nasunęło, to możesz zaznaczyć tego "węża" (rozwleczone S), po zewnetrznej stronie - łuczki obwódką z bukszpanu, by podkreslić tę linię. Bukszpan tak posadzony nada tym rabatom spójność i fajnie je zcali. Nasadzenia też trzeba by uporządkować. Można też inaczej, ale tu na forum jest tyle znających się na projektowaniu, że na pewno coś pomogą. Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
ring 19:20, 11 paź 2013


Dołączył: 10 paź 2013
Posty: 15
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj Ulu, pierwsze, co mi się nasunęło, to możesz zaznaczyć tego "węża" (rozwleczone S), po zewnetrznej stronie - łuczki obwódką z bukszpanu, by podkreslić tę linię. Bukszpan tak posadzony nada tym rabatom spójność i fajnie je zcali. Nasadzenia też trzeba by uporządkować. Można też inaczej, ale tu na forum jest tyle znających się na projektowaniu, że na pewno coś pomogą. Pozdrawiam

Dziękuję Agnieszko za cenną radę tyle,że nie wiem czy czekać do wiosny? Czy jeszcze teraz to zrobić ,czy mi się przyjmą?
____________________
Ula Z nadzieją na choć trochę ładny ogród-ZREZYGNOWANA
AgnieszkaW 19:36, 11 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Przyjąć, to się przyjmą, ale może poczekaj jeszcze na radę innych, spokojnie pomyślisz, wybierzesz i dopiero wsadzisz. Masz na myślenie i planowanie całą zimę (chyba, że jesteś na 100% przekonana do mojego pomysłu).
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Gardenarium 12:33, 12 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pierwsza sprawa - usunięcie plastiku z rabat, bo to nie będzie ogród ale już Łukasz czuwa- dziękuję Łukaszu)

Następnie planik czyli podkład ogrodu musisz zrobić, inaczej nici, no bo na czym narysować plan rabat i nasadzeń roślinnych ?

Wymiary jakieś podaj, no i zaznacz gdzie północ.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ring 13:57, 20 sty 2014


Dołączył: 10 paź 2013
Posty: 15
Witam Kochani! Dawno nie odwiedzałam Ogrodowiska nie było mnie przez chwilę w kraju ,ale do rzeczy coś mi wpadło do głowy proszę powiedzcie czy to będzie ok??? Nie mam daru do planowania, rysowania czy też wyobraźni przestrzennej.

Thuje smaragd są już posadzone widać je na poprzednich zdjęciach ,w zakolach chciałabym biały żwir i posadzić w nich żurawki berry smoothie ( różowe punkty ) Na dalszym planie na wprost jałowce blue arrow ,a pod nimi wrzosy te na wprost już są (choć maleńkie też widać je na poprzednich zdjęciach),tylko chcę dosadzić po boku (lewej stronie) aby zasłonić gołą i brzydką ścianę sąsiada i wrzosy również ,a obwódkę z żurawek citronelle. Wokół chodników obwódkę z bukszpanu. Co o tym sądzicie??? Jeszcze jedna prośba kupiłam dzisiaj przez allegro 400 szt bukszpanu ,przyjdzie mi to do końca tygodnia jak mam to przechować do wiosny???? Prosze pomóżcie
____________________
Ula Z nadzieją na choć trochę ładny ogród-ZREZYGNOWANA
Gardenarium 10:21, 21 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
ring napisał(a)




Wg mnie jest za kolorowo i za dużo tutaj się dzieje. Biały żwirek raczej nie polecam. Inne kamyki, szare, albo zwykłe okrągłe granitowe.

Masz taki zygzak po lewej. To trudne miejsce i chaos w nim jeszcze bardziej zwraca uwagę na tę cechę. Trzeba to wyłagodzić.



W tym przypadku lepiej zrobić plan w postaci rzutu z góry a nie zdjęcia

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies