Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Formowanie korony

Pokaż wątki Pokaż posty

Formowanie korony

ZbigniewG 17:58, 15 lip 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
wariant drastyczny ale u siebie tak bym zrobił, dwie boczne wyciąć na gładko i prowadzić koronę ze środkowej
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Ozz 19:51, 15 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Zbyszku - 5 cm pod rozgałęzieniem tego grujecznika jest miejsce szczepienia, obawiam się, że gdybym ciachnęła to część ,,szlachetna" padłaby zupełnie.

Nie wiem natomiast czy nie skrócić tych trzech pędów np ok 1.3, po obwodzie.
Chciałabym mu koronę poprowadzić szerokostożkowato-jajowato.

Postąpiłam wiosną wedle Twych słów natomiast z młodziutką jabłonią ozdobną, której chcę koronę wyprowadzić wyżej i ma się doskonale
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
ZbigniewG 21:52, 15 lip 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8905
nie padnie na 100% no może 99,9 bo jest jeszcze siła wyższa i nieprzewidywalna przycinając boczne otrzymasz totalną gmatwaninę krzyżujących się przyrostów , z jednego przewodnika otrzymasz co chcesz
ale to była tylko jedna z wielu propozycji
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Ozz 22:35, 15 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Zbyszku - to najmocniej zapraszam do siebie ja nie dam rady chyba aż tak drastycznie Drzewko przywiezione do Krakowa aż spod Rudy Śląskiej... Nigdzie indziej nie znalazłam tej odmiany.

Może jak go odhoduję to na wiosnę się odważę, bo jak na razie na wszystko jest wrażliwy, zwłaszcza odrobinę suszy. Stracił ostatnio przez to trochę liści (brzydka bryła korzeniowa - wszystkie drobne korzenie były zbite przy powierzchni jak go wyciągnęłam z doniczki (taki kołnierz) - niestety w szkółce system podlewania to były zraszacze - przez to miałam też problem ze znalezieniem drzewka ze zdrowym pniem.)

Jakby przyjrzeć się miejscu gdzie się rozgałęzia to niestety widać ucięty framgent - który zapewne początkowo był przewodnikiem...
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
ika84 20:20, 15 mar 2015

Dołączył: 10 sie 2014
Posty: 8
moje pytanie dotyczyć będzie formowania... ale konaru. Czy da się jeszcze wyprostować tą jabłonkę ? a jeśli tak, to jak to zrobić?
Gardenarium 14:31, 06 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak jak zrobiliśmy z jarzębiną. Podeprzeć ale odizolować pień, żeby nie uszkodzić, lub robić odciągi, nadcinając korzenie z jednej strony.

http://majawogrodzie.tvn.pl/201,Zimozielony-uporzadkowany-ogrod-z-lustrem-odc-487,odcinek.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies