Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kłopotliwy trójkącik

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopotliwy trójkącik

sylwiaK 08:35, 22 paź 2013


Dołączył: 19 mar 2013
Posty: 60
Witam.Mam problem z przed ogródkiem -jest nietypowy,mały i od strony północnej domu. Ze względu na jego rozmiary nie che przesadzić z ilością roślin.Z jego wschodniej strony jest zjazd do garażu /niewielki murek ,ogródek przylega oczywiście do domu i schodów wejściowych.Jednego co nie chce to trawy w tym miejscu.Myślałam też nad jakimś ciurkadełkiem. Sama już nie wiem...

ze względu na porę roku i trwające prace wokół domu ewentualne nasadzenia planuję rozpocząć wiosną.Wklejam zdjęcia może może Wam to rozjaśni trochę sytuację.

____________________
paulina_ns 08:50, 22 paź 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj sama jestem tu od nie dawna, ale ja w tym trójkąciku wsadziłabym Hortensję,a nawet dwie do tego kilka traw ozdobnych, obwódkę z bukszpanu i myślę, że było by pięknie ale to zależy co Tobie się podoba pozdrawiam.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Gardenarium 09:50, 22 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod ścianą dwie hortensja LImelight
przed nimi trzy lub cztery miskanty Variegatus
Przy schodach coś na pniu: tuja kula na pniu, lub cyprysik Ivonne, śliwa dziecięca na pniu, miłorząb Mariken

Na brzegu murku irga Major, żeby zwisała w dól

Na brzegu trzy kulki tuja Danica w żurawkowym polu, dużo żurawek.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwiaK 14:21, 22 paź 2013


Dołączył: 19 mar 2013
Posty: 60
Dziekuje za tak szybką odpwiedz. Danusiu podoba mi się twoja propozycja ale mam kilka pytań

1. czy te miskanty nie zasłonią tych hortensji jak się rozrosną?
2.śliwa dziecięca -jaki ma system korzeniowy? czy nie za blisko schodów i fundamentów? a co z jej korona -czy nie będzie przeszkadzać przy wejściu do domu.Jest piękna.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies