Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nasadzenia od strony wjazdu

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia od strony wjazdu

Martina 13:58, 21 lis 2013


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Witajcie

Chciałabym Was prosić o pomoc w zaprojektowaniu nasadzeń od strony wjazdu. Jesteśmy w trakcie budowy domu usytuowanego przy dość ruchliwej, na chwilę obecną piaskowej ulicy. Chciałabym juz teraz posadzić coś w rodzaju kolorowego żywopłotu, który z jednej strony stworzyłby "parawan" osłaniający dom przed tumanami kurzu a przy tym był reprezentacyjny. Od narożnika do bramy wjazdowej mam do obsadzenia pas o długości 18m. Bardzo podoba mi się styl w jakim został zaprojektowany "ogród z lustrem" a w szczególności nasadenia ze świerków i bukszpanów aczkolwiek nie do końca wiem w jaki sposób mogłabym zastosować te inspiracje od strony ulicy.
Będę wdzieczna za wszystkie Wasze rady, wskazówki, podpowiedzi...

Z góry dziękuję za pomoc
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Pszczelarnia 14:04, 21 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Narysuj, proszę. Będzie łatwiej doradzić.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Martina 15:37, 21 lis 2013


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Nie jestem dobra w rysowaniu ale wygląda to mniej wiecej tak...


____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
paulina_ns 16:01, 21 lis 2013


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
a może wstawisz jakieś zdjęcie, będzie obrazowo? pozdrawiam.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Pszczelarnia 16:04, 21 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A ta droga piaskowa i kierunki świata?

Kolorowy żywopłot - nie uzyskasz go sadząc świerki? I czy kolorowy żywopłot da ochronę przed ulicą?
Ale pokaż, maluj, jak umiesz. Tu każdy chętnie doradzi.

A tam gdzie 9 m to co jest posadzone? Bo te 18 i 9 m to jest strona drogi?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 16:56, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdzie jest ta droga? Zaznacz ją na kolorowo? Jako autorka wspomnianego "ogrodu z lustrem" na pewno podpowiem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martina 17:47, 21 lis 2013


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Witam Pani Danusiu Jest mi bardzo mi miło, że zechciała Pani zajrzeć w mój wątek

Przesyłam rysunek z zaznaczoną na czerwono drogą. Na chwilę obecną na dzialce nie ma żadnych nasadzeń (rośnie sobie tylko kilka brzózek - zaznaczyłam je na rysunku).

Pozdrawiam serdecznie

____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Gardenarium 17:55, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chcesz przy ogrodzeniu na ulicy zrobić drzewka i coś jeszcze?
Ja w ogr. z lustrem posadziłam grujeczniki, w dziurach choiny kanadyjskie a z przodu niskie berberysy dwa kolory.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Martina 19:05, 21 lis 2013


Dołączył: 21 lis 2013
Posty: 62
Myślałam w sumie o posadzeniu czegoś przy ogrodzeniu na swojej działce. Obawiam się, że jeżeli teraz posadzę cos przed ogrodzeniem to zostanie to zniszczone przez ciężki sprzęt, który dojeżdża do kolejnych budujących sie domów. Myślalam o żywopłocie z tui smaragd i katalpach wzdłuż tej dłuższej części plotu ale wyczytalam na jednym z Pani wątków, że katalpay dośc późno budzą się po zimie i nie wiem czy to dobry pomysl...
____________________
"Żurawkowy zawrót głowy" "Wizytówka"
Gardenarium 19:11, 21 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie jest to dobry pomysł, katalpa potrafi rosnąć bardzo nieporządnie, potrafi wymarzać po całości, puszcza liście wtedy, gdy wszystko już jest zielone, a myślisz że ona zmarzła Nie polecam tego drzewa.

Lepsza będzie śliwa wiśniowa Nigra. Na wysokim pniu, korona nad płotem.

Nie polecam sadzenia czegokolwiek, zanim budowlańcy zejdą z budowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies