Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nasiona na łąkę bardzo proszę o radę

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasiona na łąkę bardzo proszę o radę

Kondzio 23:23, 26 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Chciałbym was prosić o radę mam pomysł na łąkę w sadzie ze skoszoną ścieżką do następnej części ogrodu tak sie zastanawiam czy będzie pasowało w tym miejscu i jakie nasiona wykorzystać nie chciał bym żeby była wysoka hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Toszka 12:03, 27 lis 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kondziu, wiem, że są takie gotowe zestawy i nazywają się zazwyczaj "kwietna łąka"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 15:16, 27 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy wszystko, jaką masz glebę i nasłonecznienie. te gotowe mieszanki są na "łąkę suchą" lub "wilgotną".

Kup marki Kiepenkerl albo sam komponuj łączkę z nasion roślin jednorocznych. Trzeba szukać w sklepie z nasionami, czytać opisy i takie rośliny wybierać, które się same wysiewają.

Podsyłam Ci link

http://gardenserwis.com/85-kiepenkerl-nasiona-trawa-laka-kwietna/144-kiepenkerl-nasiona-laka-kwiatowa.html
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 15:22, 27 lis 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Konrad, u mnie dobrze się sprawdziły: rumiany, jaskry, zawilce i pierwiosnki (te dwa ostatnie to same z siebie), maki, dzwonki, firletki, chabry, facelia i wyka, przetacznik (ten niebieski). To muszą być gatunki, które dadzą radę na trawie/w trawie. Kup jednoroczne i dosiewaj. Reszta o łąkowych (szczegóły na PW).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joanna___ 15:59, 27 lis 2013

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Może lubisz nachyłka,kosmosy,sieją się niemiłosiernie.Kosmos trochę wyższy ale jest piękny.
____________________
Kondzio 16:36, 27 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Toszka napisał(a)
Kondziu, wiem, że są takie gotowe zestawy i nazywają się zazwyczaj "kwietna łąka"
Dziękuje
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 16:39, 27 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Dziekuje Danusiu mam jeszcze pytanie Ania mówiła że muszę zaorać trawę i dopiero posiać łąkę a nie da się jak dosiewa się trawy bo to kawałek tego miejsca i trudno tam będzie kopać tam rośnie piękna trawa bez chwastów hi hi hi bo chciałem wrócić do tej trawy jak łąka przekwitnie hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Kondzio 16:40, 27 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Pszczelarnia napisał(a)
Konrad, u mnie dobrze się sprawdziły: rumiany, jaskry, zawilce i pierwiosnki (te dwa ostatnie to same z siebie), maki, dzwonki, firletki, chabry, facelia i wyka, przetacznik (ten niebieski). To muszą być gatunki, które dadzą radę na trawie/w trawie. Kup jednoroczne i dosiewaj. Reszta o łąkowych (szczegóły na PW).
Dziękuje dostałem buziaki przesyłam hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardenarium 17:27, 28 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Konrad tak to się nie uda, za dużo kombinacji, jak wrócisz do trawy? na pewno coś się wsieje i po trawniku. Albo jedno albo drugie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kondzio 17:42, 28 lis 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Gardenarium napisał(a)
Konrad tak to się nie uda, za dużo kombinacji, jak wrócisz do trawy? na pewno coś się wsieje i po trawniku. Albo jedno albo drugie.
no to nic z łąki hi hi hi ale cóż trzeba sobie coś innego znaleźć w to miejsce hi hi hi buziaczki
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies