Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Moje kaktusy i nie tylko

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje kaktusy i nie tylko

ela1 14:15, 11 gru 2013

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 11
Mimo, że te kwiaty wszystkie przeważnie kują, to bardzo lubię je uprawiać i hodować. Są to kwiaty o bardzo dużej wiedzy i gatunków. Ja mam kilka kaktusów w domu. Teraz gdy jest pora ich spoczynku przebywają w piwnicy, gdzie trzymam ich co roku.


jest ich tak dużo, że nie sposób zapamiętać ich nazwę


ten kaktus zawsze kwitnie w lecie



Kaktusy to nie wszystko, teraz gdy nie ma ich w domu i nie kwitną pokuj ozdabiają inne przepiękne kwiaty, zakwitające w zimie. Mam takich kilka. Nazywają się hipeastrum. Dobrze uprawiana cebula może kwitąć kilka lat.




teraz kwitnie mi cyklamen perski kupiony w sklepie





Gardenarium 16:21, 11 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jestem wielką fanką kaktusów, a Grzesio teraz ma ich sporo. Stara moja kolekcja też jeszcze trwa. To rośliny na pokolenia, długowieczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ela1 16:59, 11 gru 2013

Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 11
Mimo, że one kują i nie raz już mam dosyć to za kilka minut lecę do piownicy i rozmawiam z nimi. W piwnicy stoją do wiosny. Przez zimne dni na dworzu do wiosny trzymam je w domu. Od drugiej połowy maja wynoszę na zewnątrz i tam stoją do października. w skrzynkach są postawione i nic im się nie stanie.






Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies