Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Podaruj nasiona

Pokaż wątki Pokaż posty

Podaruj nasiona

magdalena_sy... 08:52, 19 gru 2013

Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 4
Jak wystarczy to i ja poproszę werbenę.
Robaczek 08:56, 19 gru 2013


Dołączył: 01 paź 2013
Posty: 197
Świetna akcja! Ja w tym roku na przedwiosniu, zrobiłam podejście do werbeny po zimowej lekturze Ogrodowiska. Kupiłam nasiona z firmy Legutko, opisane jak Verbena Bonariensis i ze zdjęciem tejże na opakowaniu. Wysialam w lutym, w szklarenkach, chuchałam, dmuchałam, pikowalam, nawozilam.
Roslinki wyrosły dorodne, w maju trafiły na rabate w wielu miejscach.
Jak urosły okazało sie, ze to werbena... ale brazylijska. Większe liście, grube pędy, kwiaty znacznie mniej ozdobne. To dziko rosnący krewny patagonki, bardziej inwazyjny i niestety mniej dekoracyjny...

Dlatego nasiona z pewnego źródła chętnie przyjmę!
____________________
Happyfridays 09:01, 19 gru 2013

Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 1
Ja rownież poproszę nasiona werbeny patagońskiej, roślina będzie się pięknie komponować z moimi trawami
Pozdrawiam Doti
santi 09:04, 19 gru 2013

Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 1
I ja chętnie przyjmę nasionka verbeny ze zdjęcia na facebooku, adres wysyłam na priv
Mariska 09:05, 19 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 33
Werbenka jest przepiękna, a u nas nie mogłam jej zdobyć. Będę wdzięczna za nasionka. Już piszę na priwa.
____________________
Ilona - Mariska
MLenka 09:17, 19 gru 2013


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 23
O rany, bardzo proszę o nasiona Cudowny prezent na święta. Dziękuję za ten watek.
____________________
MLenka
krystyna_ 09:22, 19 gru 2013


Dołączył: 26 lut 2013
Posty: 4
Poproszę o nasiona werbeny,kiedyś dostałam ale chyba coś nie tak zrobiłam z wysianiem i niestety......dziś już wiem jak postępować.
____________________
Gardenarium 09:29, 19 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest artykuł i cały wątek, niektórym nasiona bardzo długo wschodzą, pewnie je wyrzuciłaś, a trzeba było poczekać.

Przeczytaj wątek o doświadczeniach innych w wysiewaniu, albo artykuł i czekaj cierpliwie, podlewaj. Poświęć chwilę na zaznajomienie się z tym, a będzie sukces. Ta roślina sama się rozsiewa, potem nie będziesz musiała się martwić, a jej siewki podobne są w poczatkowej fazie do pokrzywy, niektórzy pielą bo myślą że to chwast.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/365-verbena-bonariensis-pieknosc-z-argentyny


http://www.ogrodowisko.pl/watek/160-verbena-bonariensis-werbena-patagonska

zdjęcia siewek




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia_wujec 09:36, 19 gru 2013

Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 1
I ja również jestem chętna do przygarnięcia verbeny adres na priv. pozdrawiam
____________________
Gardenarium 09:37, 19 gru 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze Basiu nie dostałam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies