Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miejsko & sielsko

Pokaż wątki Pokaż posty

Miejsko & sielsko

ewakatowice 12:28, 17 sty 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Witam serdecznie Was wszystkich, miłośników, pasjonatów zielonych zakątków 
Jestem posiadaczką ogródka przy domu szeregowym (niecałe 300 m2),zrodziła się we mnie chęć aranżacji tego skrawka. Podczas poszukiwań pomysłu na swój ogródek natrafiłam na ogrodowisko.
Im więcej przeglądam waszych zdjęć, tym bardziej jestem świadoma, że nie wiem od czego się zacząć by efekt był zadowalający.

Póki co witam serdecznie wszystkich i czekam na wiosnę bo już bym najchętniej poszła kopać, siać, grabić… ubiegłoroczne zdjęcia

cis sąsiadów pod czapami śniegu






wczesną wiosną
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Gardenarium 12:46, 17 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj. Jeśli chcesz sama próbować, możesz rozpocząć wklejając mapkę i samej coś kombinując z pomocą.

A jeśli chcesz projekt profesjonalny to też możesz, uruchomiłam takie usługi przez internet.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 12:55, 17 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zacząć trzeba na pewno od planowania i zrobienia listy roślin, które mają być posadzone.

A jak wybrać rośliny, na jakie się zdecydować - poczytaj tutaj Dobór roślin do ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zuza 13:57, 17 sty 2014


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Witaj Ewo! (mam słabość do wszystkich Ewek! )
Danusia dobrze radzi- najlepiej zaprojektować ogród. Zwłaszcza, że obszaru masz niedużo więc cena nie powinna być wygórowana a potem będziesz z wielką radością sadziła i pielęgnowała wiedząc, że ogród będzie wyglądał wspaniale. Jak policzysz koszty roślin, które za jakis czas będziesz musiała wyrzucić bo się okaże że nijak nie pasują to projekt się zwróci. To pisałam ja- osoba, która projektu nie zrobiła i bardzo, bardzo tego żałuje. A Danusia zrobi Ci doskonały projekt!
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
ewakatowice 14:11, 17 sty 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Mój plan jest taki;
Wczesną wiosną ściągnę firma, która na wykonać pozycje od 1 do 9
Czyli:
1. Podwyższona rabata z kostki grantowej o wymiarach ok. 150x250x50 cm,
2. Rabata ok.80x300x50 cm przy niej 3,
3. Rabata 150x250x50 cm
4. Placyk 300 x 300 z kostki takiej jak na tarasie przy domu z grilem zbudowanym z kostki granitowej

5. Rabata ok.,.200x300x50 cm
6. Placyk z kostki na którym ma stanąć domek na narzędziami drewutnią
7. Kompostownik
8. Obwoluta z kostki granitowej
9. Obwoluta z kostki granitowej
10. (na rysunku to żywopłot z pęcherznicy )
11. To płyty tarasowe 40x40cm


Zarys prac
Sądziłam, że przed zimą wykonam prace związane z tymi rabatami podwyższonymi wiec w przypływie emocji kupiłam już parę roślin:
Azalie – 3 sztuki, 2 kiścienie wawrzynowe, modrzewnice 2 sztuki, 7 żurawek, 2 irgi płożące, 4 jałowce płożące, krzewuszkę na pniu, hortensję bukietowa, róże na pniu, róże rabatową, różanecznik, 2 budleje, ok. 10 szt pęcherz nica kalino listna
Zasadziłam aby się nie zmarnowały 
Pęcherznica ma zająć miejsce nr. 10
Z roślin, które zamierzam kupić to:
trawy red baron – wzdłuż miejsca nr 9 (w żwirku), ew. z azaliami i paprociami (przy kraniku), Ew. bukszpany,
Klon palmowy, wraz z „czymś” – miejsce nr. 3 (o ile zniesie towarzystwo dorodnego modrzewia sąsiadów)
Szałwia, czosnek ozdobny i zioła – miejsce nr. 2
Sosna do formowania, lub cis z „czymś”w miejscu 5
Miejsce nr 1, 8 – brak pomysłu


Mam nadzieję, że oczywiste co chce przekazać, hi hi hi

co do projektu... wszystko jest kwestią ceny
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Gardenarium 14:24, 17 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To oczywiste co chcesz przekazać, plan jest, pozostaje wykonanie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewakatowice 14:28, 17 sty 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
nie wiem czy na tak wąskiej działce (szerokość domu to 6 m), budowanie prostych form nie bedzie zbyt ciężkie.

Towarzystwo wieloletnich roślin sąsiadów ogranicza moje możliwości

____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Gardenarium 18:49, 17 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ogranicza, jest "zapożyczonym krajobrazem" Budując swoją "zieleń" uzupełniasz wyższe tło, które już masz za płotem.
To wartość dodana do Twojego ogrodu, tylko trzeba ją umiejętnie wykorzystać.

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-z-zapozyczonym-krajobrazem
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewakatowice 19:12, 17 sty 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Faktycznie, nada głębi dzięki czemu granice działki nie będę tak oczywiste
"umiejętnie wykorzystać" ...trudne słowo, wymaga doświadczenia.
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
ewakatowice 19:24, 19 sty 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936


letnia kompozycja "uszczypnięta" w ogrodzie rodziców...

U mnie póki co króluje trawnik
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies