Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 20:50, 07 lut 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ostatnio bardzo dużo czytałem odnośnie traw pampasowych Tak wyglądała moja w listopadzie zakupiona w tamtym sezonie Niestety nie doczekałem się kwiatostanów ale mam nadzieję że przezimuje i w tym roku mnie zachwyci swym kwitnieniem Trzymajcie kciuki!

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
agnieszka_ko... 13:02, 09 lut 2014

Dołączył: 18 sty 2014
Posty: 1
Wielkie siewy czas zacząć

W tym roku zaczynam od Lawendy Lavandula officinalist która pięknie będzie prezentować się na rabatach i w donicach


Aby siewki miały odpowiednie warunki do kiełkowania zawsze używam specjalnie przygotowanego podłoża do tego celu



Pojemniki po pieczarkach są idealne do wysiewu nasion i to za darmo Czarna podstawka służy do zbierania nadmiaru wody

Maleńskwa które zamienią się w to co tak bardzo kochamy




Domek z reklamówki który zabezpieczy nasze siewki przed poparzeniem przez słońce, wyschnięciem ziemi oraz nada swoisty mikroklimat

Teraz trzeba uzbroić w się cierpliwość i GOTOWE !


Alisonek 20:36, 09 lut 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Pozdrawiam niedzielne
Coś cicho u Ciebie ostatnio...planujesz nasadzenia czy praca zawodowa?
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Gardener27 20:42, 10 lut 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Hej Alu ! Ostatnio jestem zabiegany i nie mam czasu ale na dniach powinno się to zmienić Plany związane z rozpoczęciem sezonu w ogrodzie są wielkie nie wiem tylko czy podołam je zrealizować Pozdrawiam!
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
iwonaal 15:51, 15 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Gardener27 napisał(a)

Witam! Bardzo mi się podoba ogród i ten kącik. Super zasłoniłeś mur i ładnie wygląda na popielatym tle.
____________________
Zakochana w ogrodach
iwonaal 15:55, 15 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Gardener27 napisał(a)
W listopadzie w skrzyniach rozgościły się się chryzantemy a późną jesienią posadziłem w nich 400 cebul tulipanów więc mam nadzieje że będzie na czym zawiesić oko na wiosnę
Tutaj dwie siostry datury
Przed domem

Nie umiem wklejać pojedynczych zdjęć. Przejście jest super, powiedz proszę jaki to miskancik z prawej strony.
____________________
Zakochana w ogrodach
Gardener27 09:15, 16 lut 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witaj Iwonko ! Dziękuję Ci że do mnie wpadłaś z wizytą bo ostatnio u mnie mało gości



Na tym zdjęciu to Miscanthus sinensis 'Ferner Osten' (miskant chiński) Mam go u siebie od trzech lat i jestem z niego bardzo zadowolony W tym roku mam zamiar powiększyć moją kolekcje o inne egzemplarze bo zakochałem się w trawach ozdobnych Pozdrawiam!
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
iwonaal 10:01, 16 lut 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Ja się zakochałam w trawach 3 lata temu. Pa
____________________
Zakochana w ogrodach
Alisonek 11:17, 17 lut 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Mało gości bo i gospodarza nie ma ale ja wpadam podogladać czy coś się zmieniło
no u mnie też wielkie plany,a na razie działam w sadzie a warzywnik czeka na pomysł co gdzie i w jakiej ilości ma być
Pozdrawiam na cały tydzień
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
eugenia_stef... 19:39, 17 lut 2014


Dołączył: 29 sty 2014
Posty: 559
Witaj Przemku podobnie jak Ty jestem od niedawna na tym forum

Ogród masz piękny skrzynki z kwiatami do tego taki piękny warzywnik u mnie brakuje miejsca na warzywnik
____________________
Kolorowy Ogród Geni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies