Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 16:34, 29 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
asica napisał(a)
Przemek, a ta skoszona trawa w warzywniaku to między rządki marchewki , buraków, pietruszki, w pomidory? Wszędzie się nadaje? Po zbiorach ją przekopujesz czy sprzątasz?


Asiu cały warzywnik mam skoszoną trawą wyścielony. Chwasty nie rośną jak szalone a co najważniejsze, ziemia nie wysycha od palącego ostatnio słońca. Na jesień po usunięciu warzyw wszystko zostanie potraktowane glebogryzarką i użyźni ziemię.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 16:36, 29 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Przemku, tej suszy w ogóle nie widać. Ogród piękny jak zawsze, trawnik zielony, a kwiaty... dużo i śliczne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 16:43, 29 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
sylwia_slomczewska napisał(a)
Rabata szałwiowa obłęd w oczach
Nie chcę nawet mysleć ile Ci czasu zajmuje podlewanie samych donic. Mam pytanie jaki jest cel w tym, że słupki do pomidorów dołem sa jasne, a górą ciemne???


Szałwii w ogrodzie mam przeszło 150 sztuk w różnych odmianach, muszę je kontrolować bo sieją się jak szalone.

Podlewanie donic to pikuś w porównaniu z resztą. Mam porozkładane węże po całym ogrodzie tak by ich nie było widać a wszędzie dostały, trzeba sobie radzić. Terakota oprócz tego że jest piękna ma jeszcze jeden plus, woda z niej tak szybko nie paruje, doniczki podlewam nawet przy tych upałach co trzy dni.

Paliki miały być całe brązowe ale pomidory tak szybko rosły że nie zdążyłem już pomalować drugiej połowy, dlatego wyglądają jak zapałki


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 16:48, 29 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Hahaha, a to fajne rozwiązanie zagadki Bo też się zastanawiałam, dlaczego te "zapałki"
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 16:49, 29 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Anusia napisał(a)
Wszędzie obłędnie. Ja nie wiem czy odpoczywasz ale na pewno odpoczynek należy Ci się. Każdy zakątek tak dopracowany masz. PERFEKCYJNIE!


Czasem mi się zdarzy odpocząć, zazwyczaj jak siądę przed laptopem by swój wątek ogarnąć jak dzisiaj. Dziękuję za miłe słowa


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:54, 29 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anabuko1 napisał(a)

Zatem jest rozano i pięknie


Najpóźniej kwitnie u mnie The Fairy, połączyłem ją z Geranium Rozanne.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 16:58, 29 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Doranma napisał(a)
Czosnki główkowate na tle traw - uwielbiam ☺


Główkowate u mnie zanikają niestety, miałem ich bardzo dużo a z upływem czasu jest ich coraz mniej.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:04, 29 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Anda napisał(a)
Przemku, tej suszy w ogóle nie widać. Ogród piękny jak zawsze, trawnik zielony, a kwiaty... dużo i śliczne


Susza jest potworna, na zdjęciach tego nie widać, są takie miejsca gdzie już trawnika nie ma a bukszpany zrobiły się żółte po cięciu



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 17:05, 29 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Przemo, ja chyba do Mai napiszę, żeby Cię odwiedziła
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 17:10, 29 cze 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Lata tu nie jedna nad kwiatkami telewizji mi nie trzeba, nie mam parcia na szkło, wystarczy że się z Wami dzielę moją pasją
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies