Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

anabuko1 08:33, 23 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Gardener27 napisał(a)

Piękne widoczki.
Zawsze podziwiam ten twój idealny ogród
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
patka300 22:47, 24 lip 2019

Dołączył: 24 lip 2019
Posty: 2
Witam, ogród poprostu boski, w szczególności patrząc w jakim czasie można takie cudo zrobić. mam pytanie odnoasnie płotu z czego jest zrobiony bo jest prosty i prześlicznie się komponuje. Mówię o tych białych sztachetkach. Z óry dziękuję.
Nowa12 22:52, 24 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przemku jak ty zamieścisz zdjęcia to człowiek od razu doła dostaje .
Masz tak pięknie i tak piękne ujęcia robisz, że brakuje mi słów (mimo, że jestem gadułą ).
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
nicol21 14:52, 26 lip 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Rewelacyjne połączenie bodiszków z różami. Nie wpadłabym ale wygląda super. Po kwitnięciu bodziszki ścinasz?
Stipa jeszcze taka ładna i zwarta. Moja się już wypierzyła z nasion i chyba ją przytnę bo woła o pomstę do nieba już.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Gardener27 18:35, 28 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Milka napisał(a)
Czy istnieją idealne ogrody...zawsze nad tym myślę i po co, masz go

Podobno ideałów nie ma ale faktycznie są ogrody które wzbudzają mój zachwyt. Lubię różne style z których przemycam do siebie rozmaite elementy. Obecnie bardziej interesują mnie rzeźby i przedmioty dekoracyjne niż rośliny.

Milka napisał(a)
Cześć Przemku
Wątek otworzył się na 1 str., ale się zmieniło od tamtego czasu

Ja u siebie eksperymentuję od lat, upodobania mi się zmieniają a wizja klaruje. Ogród to podobno dzieło nieskończone więc jeśli tylko jest siła i czas to działam. Faktycznie dużo zmian wprowadziłem a w głowie wciąż snuję nowe plany
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:40, 28 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Johanka77 napisał(a)
Też mam takie przemyślenia, że w tym roku lipiec to już mały sierpień.
Bardzo kolorowo u CIebie


asiak napisał(a)
Rzeczywiście w tym roku jakoś tak wszystko wcześniej
U Ciebie jak zwykle idealnie


Wcześnie przyszła wiosna, lato trwa od maja, mam cichą nadzieję że jesień będzie długa i słoneczna. W mojej okolicy już prawie po żniwach, rolnicy uwijają się w ukropie. Zapożyczony krajobraz zmienia mi się diametralnie.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:45, 28 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Rumianka napisał(a)
Ten ogród jak zawsze stawiam na wzór...Przemo, jesteś the best...

Staram się Dziękuję za uznanie

asiak napisał(a)
Rzeczywiście w tym roku jakoś tak wszystko wcześniej
U Ciebie jak zwykle idealnie

Trawnikowi dużo poświęciłem w tym sezonie uwagi. Wiosenna wertykulacja, nawożenie i podlewanie. U mnie susza wciąż trwa, sporadycznie spadnie trochę deszczu, bez regularnego podlewania ta darń by tak nie wyglądała.

Kawa napisał(a)
nic nie powiem
tylko popatrzę

Przyjemności
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:55, 28 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ewa777 napisał(a)
Twój ogród jest idealny Bardzo go lubię
U Ciebie wszystko rośnie rewelacyjnie, ale to Twoja zasługa
Jestem w szoku, gdy widzę te łany szałwii, czy lawendy. Te nie chcą u mnie rosnąć.
Nie cytuję zdjęć, bo najchętniej wszystkie bym zacytowała, bo wszystkie zakątki Twojego ogrodu są przepiękne
Ach! Och! Ach! Och!

Miód Ewa lejesz na moje serce Najbardziej jestem zadowolony w tym sezonie z warzywnika, tak obfitych plonów jeszcze nie miałem a przecież susza. Obornik i kompost plus ściółkowanie przyniosły niespotykany efekt.

Szałwia po przycięciu odradza się od nowa, to moja zdecydowanie ulubiona bylina. W ogrodzie mam parę odmian lawendy, najpiękniejsze te o kompaktowym pokroju. One lubią piaszczystą ziemię i dość sucho, są mało wymagające.

jolka napisał(a)
Ależ TY masz poezję w tym ogrodzie Lepiej niż w bombonierce
Też nie cytuję zdjęć, ale zachwycam się każdym po kolei...
Podziwiam ogrom pracy i znakomite efekty. Cud - miód

Uwielbiam bombonierki Staram się tak prowadzić ogród by o każdej porze roku był interesując., Nie lubię nudy i rutyny więc cały czas coś zmieniam i przestawiam. Pozbywam się z rabat problematycznych i mało szlachetnych roślin na rzecz nowości, przez co cały czas mam pełne ręce roboty.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:57, 28 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anabuko1 napisał(a)

Piękne widoczki.
Zawsze podziwiam ten twój idealny ogród

Nowa12 napisał(a)
Przemku jak ty zamieścisz zdjęcia to człowiek od razu doła dostaje .
Masz tak pięknie i tak piękne ujęcia robisz, że brakuje mi słów (mimo, że jestem gadułą ).


Pięknie dziękuję
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:05, 28 lip 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
patka300 napisał(a)
Witam, ogród poprostu boski, w szczególności patrząc w jakim czasie można takie cudo zrobić. mam pytanie odnoasnie płotu z czego jest zrobiony bo jest prosty i prześlicznie się komponuje. Mówię o tych białych sztachetkach. Z óry dziękuję.


Witaj w moim ogrodzie.

Tego białego płotu już nie ma od dwóch lat, robiłem duże zmiany przed domem i musiał zniknąć by powstał większy otwarty taras.
Konstrukcja była metalowa a ,,sztachety,, wykonane z PCV. Świetne było to tworzywo, przez tyle lat w ogóle nie zżółkło a po drugie wystarczyło umyć i było jak nowe. Teraz są już nowsze rozwiązania na rynku, można zamówić gotowca którego tylko się montuje.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies