Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

ElaS 20:09, 11 paź 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Dzień dobry, piękny masz ogród, powtarzam się

Wiem, (widziałam) jak cudownie w Twoim ogrodzie wiosną. Ponieważ jestem na etapie sadzenia cebul w gruncie, mam pytania. Możesz odpowiedzieć?
Jak sadzić tulipany w doniczkach? Na jakiej głębokości? Czy trzeba chować przed mrozem?
Istnie możliwość, że już tłumaczyłeś, co i jak. A ja nie potrafię odnaleźć. Byłoby miło gdybyś powtórzył
____________________
Malwowy ogród
sylwia_slomc... 20:15, 11 paź 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81663
Byłeś na targach? Nakupiłam lilii i piwonii
Ale nie było wszystkich wystawców dzisiaj jeszcze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gardener27 22:40, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Magleska napisał(a)
Jesień u Ciebie jakaś piękniejsza .....zdjęcia jak zawsze z przyjemnością obejrzałam .....

u mnie szaro ,buro i ponuro , chociaż na jutro obiecują ładną pogodę przydałoby mi się kilka dni ciepła ,żeby porządki w ogrodzie zrobic i coś na nowej części podziałać


Madziu brzydką jesień zachowam dla siebie dla Was ma ładniejszą

U mnie też zapowiadają na jutro 20 kresek na plusie, dożyjemy ... zobaczymy. Kiełbaski kupiłem, jak tylko pogoda dopisze jutro rozpalam palenisko i wędzimy.

Owocnej soboty pracusiu

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
inka74 22:57, 11 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Gardener27 napisał(a)


Dziękuję Iwonko za miłe słowa i namiary na corten

W ogrodzie czuć już mocno jesień, rośliny powoli przygotowują się do spoczynku, kolorów nie brakuje.

W takim miejscu bym usiadła, wypiła kawę i nic nie robiła )) pięknie. A cortenu u nich dostatek. Polecam!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gardener27 23:03, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
ElaS napisał(a)
Dzień dobry, piękny masz ogród, powtarzam się

Wiem, (widziałam) jak cudownie w Twoim ogrodzie wiosną. Ponieważ jestem na etapie sadzenia cebul w gruncie, mam pytania. Możesz odpowiedzieć?
Jak sadzić tulipany w doniczkach? Na jakiej głębokości? Czy trzeba chować przed mrozem?
Istnie możliwość, że już tłumaczyłeś, co i jak. A ja nie potrafię odnaleźć. Byłoby miło gdybyś powtórzył


Cześć Elu

Przepis na tulipany w donicach ...

Składniki:

- cebulki tulipanów
- doniczki
- żyzna ziemia



Termin sadzenia:

Połowa grudnia, cebule przykrywamy ok. 15 cm warstwą ziemi, po całym zabiegu podlewamy.



Sposób zimowania:

- pomieszczenie gdzie nie przekracza temp. 5 *C
- zadołowanie doniczek
- pozostawienie doniczek na zewnątrz ( w tym przypadku trzeba je zabezpieczyć dodatkowo)

Dalsze kroki:

W przypadku pierwszego wariantu donice w miarę możliwości pogodowych wynosimy na zewnątrz, przełom marca/kwietnia i hartujemy.



Efekt końcowy ... opad szczęki sąsiadów



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 23:07, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
sylwia_slomczewska napisał(a)
Byłeś na targach? Nakupiłam lilii i piwonii
Ale nie było wszystkich wystawców dzisiaj jeszcze


Mówisz o jesiennych targach w Krakowie ? Nie Sylwia, nie jeżdżę. Ja szukam obecnie inspiracji do ogrodu niż roślin a z tego co kojarzę to tam raczej bazarek.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 23:13, 11 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
inka74 napisał(a)
W takim miejscu bym usiadła, wypiła kawę i nic nie robiła )) pięknie. A cortenu u nich dostatek. Polecam!


Jak tylko usiądę na tej ławce to widzę chwasty w kamyczkach i już tam nie siedzę

Corten widzę że jest bardzo popularny u naszych sąsiadów, pewnie ta moda przyjdzie niebawem do nas. U mnie go coraz więcej ...



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
inka74 23:38, 11 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Corten dobrze i z drewnem i z kamieniem wygląda. Nadaje się do klasycznych założeń i do nowoczesnych. Bardzo lubię. Gwiazda śliczna.
Moje zadołowane doniczki z tulipanami niestety wygniły . Okazało się, że mocno ziemia przemarzła i odpływu wody ze śniegu nie było i tym sposobem utopiłam cebulki. Zadołowałam w podniesionych rabatach warzywnika. Podobno można w kompostowniku takie donice bezpiecznie dołować. Ale nie próbowałam. Muszę sprawdzić bo nie mam niestety piwnicy. Garaż za ciepły. Jeszcze ew. domek ogrodnika zostaje tylko ciemny. Ty tak późno do doniczek je wsadzasz? W grudniu?
Mina sąsiadów bezcenna przy takiej ilości dobra kwitnącego gdy wkoło szaro jeszcze. I nas duma rozpiera jak się udaje. Ja uwielbiam jak sąsiadki w wieku 6 i 8 lat wpadają na wiosnę i widzę ich zachwyt przy każdym kwiatku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gardener27 00:08, 12 paź 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Pierwszy raz słyszę by cebule w zadołowanych donicach zmarzły. To musiało być jakieś bardzo mokre miejsce.

Te wyniesione grządki w warzywniku będą bezpieczniejszym rozwiązaniem. Domek ogrodnika rewelacyjny. Tulipany przez zimę nie potrzebują przecież światła, ja je jeszcze dodatkowo przykrywam by się do nich gryzonie nie dobrały. Jak zaczną wychodzić kły wynosisz na zewnątrz i się hartują.

Sadzę późno cebulki do donic bo zima przychodzi zazwyczaj w styczniu a one nie potrzebują tak długiego okresu spoczynku. Pierwsze kły pojawiają się już pod koniec lutego, kwiaty na początku kwietnia.

Ogólnie rzec biorąc jest dużo zachodu z cebulami w pojemnikach ale jak zakwitną ... szał. W gruncie nigdy takiego efektu się nie uzyska dlatego to mój ulubiony sposób.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Iwonka 09:08, 12 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Gardener27 napisał(a)


Mówisz o jesiennych targach w Krakowie ? Nie Sylwia, nie jeżdżę. Ja szukam obecnie inspiracji do ogrodu niż roślin a z tego co kojarzę to tam raczej bazarek.



Na każdym bazarku może trafić się perełka Dlatego, gdy tylko jest okazja zaglądam wszędzie. Z Sylwią na proszowickim placu wypatrzyłyśmy roślinę, która zaskoczyła naszych gospodarzy w Kondziwowym ogrodzie A wiesz, jakie oni mają rarytasy!
Dziękuję za przepis na cebule Instrukcja jak z najpiękniejszej książki o ogrodach. Uwielbiam twoje fotki, oko i skupienie na detalach sprawia, że trudno od nich wzrok oderwać....
Gdy weszłam w ten wasz ogrodowy świat dostałam radę od Anitki, że zakątki z ławeczkami, krzesłami... no muszą być Nie ważne, czy mamy na to czas czy nie. Ważne by były. I stamtąd budować rabaty, osie widokowe... By móc patrzeć na piękne obrazy, gdy tylko mamy chwilkę.
Podziwiam cię za ogrom donic, chyba lubisz podlewać W Danusinej Anglii też zachwyciło mnie morze pojemników wszelakich. Pora odnaleźć przyjemność w prozaicznym a tak ważnym przecież podlewaniu. To trochę jak szczypta przypraw, by potrwa cieszyła
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies