Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Miniaturowe oczko wodne (misy, beczki, donice, balie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowe oczko wodne (misy, beczki, donice, balie)

kazik_123 10:04, 14 maj 2016

Dołączył: 26 paź 2014
Posty: 21
Oczywiście opona dałaby jedynie kształt, byłaby cała przykryta. Są takie pomysły w necie.
Danusiu, a czy da się w ogóle eksploatować mały zbiornik bez roślin? W miejscu, w którym chcę go wykonać nie potrzebuję roślin tylko ładne kamyki i trochę wody. Zbiornik taki może wysychać.
Podsumowując, chciałbym zrobić coś na wzór "suchej rzeki" tylko w kształcie małego oczka i z wodą Woda może być okresowo, np. po deszczu albo po uzupełnieniu z węża. Tylko czy jak będzie woda stała te kilka dni (bez roślin) to czy się nie zaczną obrastać glony i kamienie zrobią się zielone.
Gardenarium 12:09, 15 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sucha rzeka jest bez wody, jak chcesz zrobić suchą rzekę w wodą? To już nie będzie sucha rzeka.

Nie da się zrobić płytkiego zbiornika z wodą bez roślin. Zrobi się z tego cuchnąca zielona zupa. Tylko rośliny zapewnia równowagę biologiczną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rojodziejowa 19:21, 07 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Zapałałam miłością ogromną do Equisetum hyemale, ale wolę się upewnić, czy mój pomysł ma rację bytu, czy w zderzeniu z ogrodową rzeczywistością nie da rady Z racji tego, że już tu wyczytałam wypowiedź Danusi, która pisze, że one najlepiej rosną na brzegu, albo w wodzie zastanawiam się, czy możliwe byłoby wykonanie czegoś w tym stylu, czyli takiego jakby oczka całego zarośniętego tym skrzypem
Skrzyp zimowy
w kastrze budowlanej o wymiarach wewnętrznych: 73 x 42 x 29 cm
Jeżeli tak, to czy przygotować tą kastrę tak jak było opisane na pierwszej stronie, tzn. Kruszywo, ziemia gliniasta, wsadzić rośliny, zasypiać piaskiem i nalać wody na gazetę.
Czy ewentualnie można zrobić wierzchem taką warstwę kamyczków jak na fotce? Czy może jeszcze jakoś inaczej trzebaby przygotować tą kastrę, żeby skrzypowi było dobrze?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gardenarium 22:28, 08 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz skrzyp wstaiwć w koszu do uprawy roślin wodnych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Rojodziejowa 12:39, 12 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gosiek33 15:43, 09 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Danusiu z prośbą o poradę przyszłam. Mam kilka takich skarbów, ale w ubiegłem roku zostawiłam wanienkę i konewki za zewnątrz. Oczywiście nie wytrzymały zimy. Popuszczały niektóre spawy. Pytanie moje czy można taką wanienkę częściowo wkopać w ziemię - czyli czy wytrzyma i nie rozsypie się? Gdybym chciała zrobić w niej mikroskopijne oczko z jakąś roślinnością czym powinnam uszczelnić dno?


h
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gardenarium 20:33, 09 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zakopać w ziemi, jako oczko wodne to jednak nie widzę tego. Ja bym nie zakopywała.
Można uszczelnić folią do oczek wodnych, albo kupić inną wanienkę, szczelną, bo z folią będzie kiepsko wyglądało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gosiek33 18:56, 10 wrz 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dziękuję za radę. Tak też myślałam. Używać tylko jako donicę. Czy na zimę można te naczynia z ziemią bezpiecznie zostawić na mrozie?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Katkak 17:36, 25 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
takie śliczne oczko w balii ma też Ewcia z Doświadczalni bylinowo-różanej
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 18:13, 26 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A sidam jeszcze, że oczko z takiej balii, ale wkopane w ziemię mają Sylwia z Ranczo szmaragdowa dolina i Mira z Ogrodowy spektakl trwa. Mają id kilku lat i są zadowolone z tego co wuem.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies