Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Miniaturowe oczko wodne (misy, beczki, donice, balie)

Pokaż wątki Pokaż posty

Miniaturowe oczko wodne (misy, beczki, donice, balie)

Mariposa 07:11, 16 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Danusiu, napatrzyłam się u Was i zachciało mi się mini-sadzawki z kastry budowlanej. Co powstrzyma wylęg komarów - czy tylko fontanna? Kaskady nie da rady zrobić, rybki dostałyby tam klaustrofobii...
____________________
Ela Motylogród
Gardenarium 07:27, 23 kwi 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Komary lęgną się w wodzie stojącej. Jeśli będzie stale w ruchu, nie wylęgną się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mariposa 13:11, 25 kwi 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Dziękuję, Danusiu. Mus zrobić małą fontannę, mam już chyba pomysł...
____________________
Ela Motylogród
MonikaMonia 09:56, 22 lip 2020

Dołączył: 20 lip 2020
Posty: 6


Na zdjęciu chciałam pokazać układ terenu w rogu ogrodu. To stare zdjęcie ale najlepiej pokazuje poziom gruntu.To róg ogrodu. Mamy działkę wśród łąk i pól, nie ogradzamy jej, stapia się z krajobrazem i o to nam chodzi. Przy miedzy (po prawej) po deszczach jest bardzo mokro. Pod drzewem po lewej rów z wodą, taki strumyk wszerz działki, to najwyższy punkt działki i jest lekkie zbocze. Teraz, po ulewnym czerwcu i początku lipca woda nie chce odpływać i miejscami stoi. Mamy tu glinę i woda zbiera się po deszczu. Gdy kosimy, to paruje szybciej, gdy - jak w tym sezonie- zostawiliśmy tam pas łąki - stoi i jest podmokłe. Poziom wód gruntowych jest wysoki, mniej niż metr od powierzchni (wiemy z odwiertu). Zastanawiałam się nad zrobieniem tu rabatki bagiennej ale poszłam w myśleniu dalej. Mam pomysł zrobienia małego zbiornika - mini stawu naturalnego, skoro mamy tą glinę, to aż się prosi. Zagospodaruję w przyszłości ten rów z wodą i zakątek pod miedzą jako część wodną ogrodu.

Proszę o poradę: czy po obniżeniu terenu pod stawik glinę na bokach i dnie należy ubić, czy może tylko wyłożyć kamieniami? Czy na dno mogę wysypać żwir z pobliskiego potoku czy raczej piasek? Czy robić warstwę gliny zmieszanej ze żwirkiem czy tylko wysypać żwir/piasek na ubitą glinę? Bardzo z góry dziękuję za pomoc.
MonikaMonia 09:58, 22 lip 2020

Dołączył: 20 lip 2020
Posty: 6

To zdjęcie przedstawia widok na ten koniec ogródka z drugiej strony. Mamy posadzone drzewka i krzewy, a w kącie obecnie jest podmokła łąka. Obserwuję co porasta rów i jak on się, że tak powiem, zachowuje żeby wiedzieć co tam podziałać.
Krysia994 13:52, 10 paź 2021

Dołączył: 10 paź 2021
Posty: 1
Gardenarium napisał(a)
Komary lęgną się w wodzie stojącej. Jeśli będzie stale w ruchu, nie wylęgną się.


Rozumiem że można to zrobić pompką ale czy zamiast pompki w większym oczku wodnym może być zanurzona końcówka budowlanego wibratora do betonu zasilanego z silnika?

Gardenarium 08:19, 11 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Krysia co się ma do tego zdjęcie telewizora?

Nie może być taka końcówka wibratora, ja nie słyszałam o takim rozwiązaniu. Nie chodzi o drżenie wody, tylko żeby przepływała i wpadała, napowietrzała.

Mała pompka pobiera mało prądu, nie wiem dlaczego wibrator. To chyba niedorzeczny pomysł.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies