Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Sichtungsgarten Weihenstephan

Pokaż wątki Pokaż posty

Sichtungsgarten Weihenstephan

monteverde 20:49, 19 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Właśnie jeszcze trochę Ale u nas jest też ogród traw w Trojanowie Arboretum
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Leida 21:54, 19 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Ewcia, dokładnie ten sam normandzki ogród pokazywał ze dwa tygodnie temu Monty Don i zachwyciłyśmy się nim z Danusią na maksa. Gabrysia pewnie tez ten sam program oglądała.
Mam tam w okolicach jeszcze jeden ogród na oku tylko trochę za daleko żeby jechać tam specjalnie na ogrody. Ale mam Bretanię w planach jak nie w tym roku to w przyszłym i na pewno wcześniej czy później tam pojadę. To Wam pokażę zdjęcia.
Róz trochę było ale generalnie nie za dużo, następnym razem poszukam jakieś ich zdjęcia. Ale rugosa to nie rzuciła mi się w oczy - może albo jeszcze albo już nie kwitła akurat w tym czasie?

Joku, rzeczywiście masz jeszcze trochę dalej niż ja - ale czy 1000km czy 1200 to juz nie ma większego znaczenia. Ja tam zajeżdżam zawsze "przy okazji" dalszych podróży. Jeszcze coś dorzucę ze zdjęć ale po weekendzie bo nie mam teraz czasu na wybieranie.

Ania a ja o tym Trojanowie nawet nie słyszałam - jak to mówią cudze chwalicie własnego nie znacie.
____________________
Hania
Pszczelarnia 22:10, 19 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja też w tym roku przywracam żółty do łask i się za bordową czerwienią rozglądam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasiek 21:17, 22 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Leida napisał(a)
Kasia następnym razem umawiamy się tam na kawę, bo ostatnio nawet zrobili tam coś na kształt kawiarenki.
Jak można to wszystko co się widzi z kimś przedyskutować na żywo to inaczej się wszystko ogląda.
Mój M. każdy ogród ogląda w 5 minut ( chyba, że jest naprawdę duży to wtedy 10) wiec zawsze mi brakuje kogoś do "wspólnego wąchania kwiatków" jak to mawia moja rodzina.

Jedyny plus to że czasami jadę z Danką i Witkiem - wtedy do szczęścia mi już niczego nie brakuje - dyskusje i "wąchanie" przeciągamy na godziny.

Na wiosnę masz tam obowiązkowy wypad, żeby sprawdzić czy kwitną jakieś cebulowe.

Haniu, jestem otwarta na propozycje
____________________
Bawarka
Basilikum 19:36, 01 lip 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Wczoraj z Mira, dzieki Mirze zwiedzilam Sichtungsgarten Wiehenstephan
Jestem pod wielim wrazeniem. Wielkosci, ilosci kwiatow, pieknego olozenia, kompozycji rabatowych i tego jak ogrod jest zadbany. Bede tam wracac.
Najpierw od dworca wdrapalam sie lesna sciezka na Weihenstephaner Berg



____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 20:32, 01 lip 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Kiedy juz weszlam na gore moim oczom ukazaly sie budynki uniwersyteckie a przy nich Oberdieckgarten, Parterregarten i Hofgarten. Byl jeszcze Buchsgarten ale go nie zauwazylam, i jak juz odeszam troche dalej od tych wspanialosci zauwazylam na planie. No coz koejny wymowka by wrocic

w kolejnosci

Oberdieckgarten

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 21:34, 01 lip 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Byl tez ogrod apteczny, malo fotek tam zrobilam




ta prymulka mi sie bardzo spodobala
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 16:42, 02 lip 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Basilikum napisał(a)
Byl tez ogrod apteczny, malo fotek tam zrobilam



Izabelko, a mogłabyś rozszyfrować rośliny na tej fotce?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 17:05, 02 lip 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Haniu to nie sa nazwy roslin tylko kwarter. W okreslonej kwarterze rosna roliny przydatne w leczeniu schorzen np. od rawej niebieski prostokat roslina na nerwy i psyche u gory czerwone to na bole i reumatyzm, w lewa na samym dole biale to roslina lecznicza roku - w tym roku u nas to szanta zwyczajna. Nad tym to zielone to schorzenia drog oddechowych...
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hanka_andrus 17:10, 02 lip 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Aha, to jest inny podział zielnika. Wg zastosowania. Tak też jest dobrze. Przynajmniej dla laików aptecznych. Warte przemyślenia.

Dzięki, Izuś.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies