Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Sichtungsgarten Weihenstephan

Pokaż wątki Pokaż posty

Sichtungsgarten Weihenstephan

monteverde 23:52, 17 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Te żółte ze świerzbieńcem to jak się nazywają?


tutaj też są
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gardenarium 07:05, 18 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie Anthemis tinctoria 'Golden Marguerite' albo podobna odmiana.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Leida 19:51, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Ania ale tych pytań masz - Danusia jak zwykle ma rację to anthemis tinctoria - chyba była tam też żółta odmiana - Kelway. Generalnie to dużo było tam w tym roku tego rumianu - na jaśniejszych rabatach królowała odmiana "Sauce Hollandaise", którą kiedyś przywiozłyśmy sobie z Anglii.

Za ostróżkami to następne byliny a nie żywopłot ( tam chyba jest tylko jeden taki cięty) a na słupach wspina się chmiel.

Najlepiej tam pojechać chyba albo czerwiec ( byliny) albo wrzesień (trawy i mnóstwo astrów). Nigdy nie byłam wczesną wiosną, koniecznie muszę to zmienić albo trzeba poprosić Bawarską Kasię, żeby tam zajrzała bo ona ma znacznie bliżej niż ja z Warszawy. Też jestem ciekawa czy kwitną cebulowe w duzych ilościach?

A łany lawendy ( chyba bardziej powinnam je nazwać łankami) to muszę poszukać zdjęcia ale najładniejsze są jednak w Prowansji - tu to nawet namiastki tamtych łanów nie było.

Jakbym miała zrobić wszystkie te nazwy to cały dzień byłoby mało, porobiłam tym razem tylko irysy z nazwami bo były takie o których nigdy wcześniej nie słyszałam ale pytaj to może akurat mam jakieś inne zdjęcie gdzie nazwa była ( bo nie zawsze tez są)

Dalszy ciąg rabat bylinowych żeby nie zanudzać




____________________
Hania
Leida 19:53, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346



____________________
Hania
Leida 19:59, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Tutaj nawet te rośliny jednoroczne, za którymi osobiście poza pewnymi wyjątkami nie przepadam, są bardzo fajnie skomponowane. Może dlatego, że są wkomponowane w olbrzymie trawy które jakoś to wszystko łączą ze sobą?






____________________
Hania
Leida 20:16, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Dalej rabata różowa - zobacz Danusia jakie ładne "szyszki" na tych obeliskach





____________________
Hania
Leida 20:19, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Rabaty czerwone - też wśród traw które czekają na jesień żeby się okazać w pełnej krasie


____________________
Hania
Leida 20:34, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
I dalsze rabatki - po tym wyjeździe od razu nabyłam szałwię okółkową




____________________
Hania
Leida 20:38, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Różowo - biało? Kolekcja dereni i tawułek







____________________
Hania
Leida 20:44, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
To teraz przechodzimy na niebiesko

Cała kolekcja veronicastrum



Lawenda, szałwia, perowskia



i ostróżki tak charakterystyczne dla Foerstera
____________________
Hania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies