Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Sichtungsgarten Weihenstephan

Pokaż wątki Pokaż posty

Sichtungsgarten Weihenstephan

Leida 22:33, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
A do tego tak na szybko dodaj jeszcze
Anthemis Lemon Ice
Anthemis Tetworth
Antemis E.C Buxton - tego parę razy widziałam w Holandii.

I jest jeszcze pewnie wiele innych.

Wydaje mi się, że w Polsce to jest jeszcze mało doceniana roślina na rabaty. A jest bezproblemowa, nie wymarza, ładnie się rozrasta i długo kwitnie. Same plusy w zasadzie. A ten "Souce" to chyba jedna z ładniejszych odmian. Mam ją juz ze dwa albo trzy lata i cały czas jest fajna. Jak przekwitnie i przytniesz ją to potem kwitnie ponownie. Na Hidcotowej tez ładnie kwitnie.
____________________
Hania
Kasiek 22:41, 18 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Haniu, piekny ogrod pokazujesz i to w miejscowosci ktora mam praktycznie pod nosem
____________________
Bawarka
Leida 22:42, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Gabrysia, zakochać się można bo to jeden z fajniejszych ogrodów bylinowych w Niemczech. I co roku jest tam coś nowego.
Ja jak wiem że będę jechała gdzieś w pobliżu to zawsze pada pytanie - "Zajeżdżamy do ulubionego ogrodu". I ten jedyny minus, że nie ma szkółki w przeciwieństwie do Bornim, gdzie jest przeogromna szkółka.
Kiedyś gdzieś czytałam ze jest we Freising jakiś duży kiermasz z wieloma szkólkarzami pewnie wtedy mozna poszaleć z zakupami. Ale to tylko 2 dni w roku.

Tutaj dla odmiany można zobaczyć czego się szuka a potem pojechac na zakupy do Poczdamu. Tam pewnie wszystkie odmiany są.
____________________
Hania
Leida 22:51, 18 lut 2014


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
Kasia następnym razem umawiamy się tam na kawę, bo ostatnio nawet zrobili tam coś na kształt kawiarenki.
Jak można to wszystko co się widzi z kimś przedyskutować na żywo to inaczej się wszystko ogląda.
Mój M. każdy ogród ogląda w 5 minut ( chyba, że jest naprawdę duży to wtedy 10) wiec zawsze mi brakuje kogoś do "wspólnego wąchania kwiatków" jak to mawia moja rodzina.

Jedyny plus to że czasami jadę z Danką i Witkiem - wtedy do szczęścia mi już niczego nie brakuje - dyskusje i "wąchanie" przeciągamy na godziny.

Na wiosnę masz tam obowiązkowy wypad, żeby sprawdzić czy kwitną jakieś cebulowe.
____________________
Hania
monteverde 22:53, 18 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
A do tego tak na szybko dodaj jeszcze
Anthemis Lemon Ice
Anthemis Tetworth
Antemis E.C Buxton - tego parę razy widziałam w Holandii.

I jest jeszcze pewnie wiele innych.

Wydaje mi się, że w Polsce to jest jeszcze mało doceniana roślina na rabaty. A jest bezproblemowa, nie wymarza, ładnie się rozrasta i długo kwitnie. Same plusy w zasadzie. A ten "Souce" to chyba jedna z ładniejszych odmian. Mam ją juz ze dwa albo trzy lata i cały czas jest fajna. Jak przekwitnie i przytniesz ją to potem kwitnie ponownie. Na Hidcotowej tez ładnie kwitnie.
ten Lemon i Buxton też fajne, bo się tak nie pokladają jak Tetworth, a Souce mocno się rozrósł przez 2 lata? Buxtona mieli w iglakach ale teraz nie mają
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:55, 18 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Leida napisał(a)
Gabrysia, zakochać się można bo to jeden z fajniejszych ogrodów bylinowych w Niemczech. I co roku jest tam coś nowego.
Ja jak wiem że będę jechała gdzieś w pobliżu to zawsze pada pytanie - "Zajeżdżamy do ulubionego ogrodu". I ten jedyny minus, że nie ma szkółki w przeciwieństwie do Bornim, gdzie jest przeogromna szkółka.
Kiedyś gdzieś czytałam ze jest we Freising jakiś duży kiermasz z wieloma szkólkarzami pewnie wtedy mozna poszaleć z zakupami. Ale to tylko 2 dni w roku.

Tutaj dla odmiany można zobaczyć czego się szuka a potem pojechac na zakupy do Poczdamu. Tam pewnie wszystkie odmiany są.

na spokojnie pozapisywać a potem do Pocztamu też tak można
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
mira 23:19, 18 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Hania ale ucztę sprawiłaś, ta łąka mnie urzekła
a czy Anthemis Lemon Ice mszyce uwielbiają? nie wiecie?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
monteverde 00:22, 19 lut 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
mira napisał(a)
Hania ale ucztę sprawiłaś, ta łąka mnie urzekła
a czy Anthemis Lemon Ice mszyce uwielbiają? nie wiecie?

pozdrawiam

pierwsze słyszę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pszczelarnia 19:57, 19 lut 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Hania, ja tam nie byłam. Jak to możliwe? Ale mam anthemisa - czyli rumiana. Świetnie się sieje po skarpie.
Dziękuję za zdjęcia. Uczta dla zmysłów.
A były tam jakieś róże rugosy lub inne wkomponowane w te trawiasto-bylinowe rabatki?
Zajrzyj (Gabrysia też by Ci poleciła, bo to od niej) do ogrodu traw tutaj
i przeczytaj artykuł link tutaj.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 20:21, 19 lut 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Obejrzałam relację z zapartym tchem. Żałuję że Monachium tak daleko ode mnie. Bardzo mi się ostatnio podobają takie kompozycje żółte z niewielką domieszką ciemnej czerwieni. Wypatrzyłam je na którejś z wystaw w Chelsea, na zdjęciach Danusi.
Jeżeli masz Haniu trochę czasu, to wstaw proszę jeszcze trochę zdjęć.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies