Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Cięcie traw i turzyc

Pokaż wątki Pokaż posty

Cięcie traw i turzyc

Luckaa 12:16, 21 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
A red baron i te niskie żółte ozdobne trawki trzeba przyciąć, są suche więc chętnie bym je przycięła, i jeszcze ciekawi mnie kiedy trawki odbijają?
____________________
Lucyna
Gardenarium 21:43, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sprecyzuj pytanie... żółte ozdobne trawki??? może nie trawki a zimozielone turzyce?? Jest bardzo znaczna różnica w cięciu, pokaz zdjęcia "trawek" bo nie zawsze są to "trawki"

Trawki czasem odbijają dopiero w maju albo później, turzyce często są zimozielone, więc są cały czas.

Dzisiaj cięłam turzyce i trawy.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 21:50, 21 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Danuś czy turzyce się przycina ? Wyczytałam że nie teraz to już zgupiałam.
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 21:55, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Turzyce są zimozielone w większości i ich cięcie zależy od ich wyglądu, nie głupiej tylko patrz na swoje okazy i decyduj sama co zrobisz, po to masz pole eksperymentalne.

Ja uprawiam ogród od 40 lat i różne rzeczy robiłam w ogrodzie, dobre, niedobre, różne. Uczymy się na błędach. Niektórym turzycom ścianamy tylko końcówki, w tych powyżej zdecydowałam się na takie cięcie

Carex testacea ścięłam w całości po ziemi, Evergold wcale, Carex o brązowym zabarwienie był za bardzo zwisający z donic i był poplątany, więc ścięłam inaczej. Nikt Cię nie zabije z tego powodu, że zetniesz tak czy inaczej, albo wcale.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 21:59, 21 mar 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
masz rację, człowiek całe życie się uczy na swoich błędach ale inaczej się nie nauczy.
Dziękować
____________________
Beti - Ogród Beaty
Luckaa 07:50, 22 mar 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Mam red barona i tą, obie sa uschniete, młode sadzonki były posadzone pierwszy raz jeseinią i wystaje raptem kilka suchych listków.

____________________
Lucyna
Gardenarium 16:08, 23 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ma prawo wystawać uschnięte, bo Imperata cylindrica 'Red Baron' nie jest zimozielona i jeśli się jesienią przyjęła, to teraz wygląda na suchą, ale jak zetniesz, będzie odbijać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
safikey 15:56, 11 kwi 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
witajcie,

poszukuję pomocy

mam 6 szt turzycy "Ice dance", wyglądają obecnie tak:







to ich pierwsza zima w ogrodzie, rosną z wrzosami i wrzościami na wrzosowisku

Pytanie czy te uschnięte trawy powinnam wyciąć - jeśli tak to czy w całości, kilka cm tylko zostawić, czy tylko uschnięte miejsca????

i pytanie czy te ciemne pręciki to już pojawiające się kwiatostany?

czy tak powinno być?

bardzo proszę o pomoc, bo chciałabym aby te trawki mi odżyły

Pozdrawiam słonecznie
Sylwia

____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Toszka 19:13, 11 kwi 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
"Pręciki" to kwiaty. Podetnij suche końcówki by było ładniej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gardenarium 19:54, 13 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można byłoby złapać całość od góry i uciąć końcówki po całości, ale szkoda uszkodzić kwiaty. Trzeba było to zrobić wcześniej. Więc teraz pozostaje skubanie pojedynczo. Toszka dobrze radzi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies