Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi kroczkami do przodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi kroczkami do przodu

kolagn 21:01, 15 mar 2014

Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 132
Rabata ładna, ale dla mnie jakos za duzo zoltego. Może dodasz coś z fioletem lub bielą....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4201-od-poczatku
Netka 10:24, 16 mar 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Witaj, myślę, że powinaś się zastanowić nad ogólną linią rabat, tz. czy linie proste, czy fale.
Jeśli chodzi o tą rabatę, to myślę, że ma za dużo tych "brzuszków".
dorka napisał(a)
uporządkowałam trochę tą moją nieszczęsną rabatę teraz czas na jakiś przemyślany projekt

Ja zrobiłam u siebie też taka rabatę z brzuszkami, i teraz zmieniam jej kształt. Zobacz w linku poniżej, czy nie wygląda lepiej, jeśli linia jest bardziej łagodna :
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3358-pojedyncze-pytania-na-temat-projektowania-rabat?page=66
Co do tej rabaty z wierzbami i tujkami, to myślę, że prosi się tam posadzić przed te kuliste ( tuje też ? ) coś żółtego lub czerwonego ( żurawki może albo berberysy ). Takie moje pierwsze wrażenia. Ale ja też z tych co radzą się innych, więc niech mądrzejsi radzą pozdrawiam
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
dorka 11:35, 16 mar 2014

Dołączył: 28 mar 2011
Posty: 44
Witaj Netka. Dzięki za uwagi wziełam je pod uwagę oto zmiany.
rabata A dodałam wrzosy

faktycznie lepiej teraz bo wypełniają te puste miejsce.

____________________
Małymi kroczkami do przodu
dorka 11:36, 16 mar 2014

Dołączył: 28 mar 2011
Posty: 44
przejrzałam też linie rabat i zrobiłam tak




miałaś rację dużo lepiej
WIELKIE DZIĘKI
____________________
Małymi kroczkami do przodu
Netka 17:34, 16 mar 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Dorka, jeśli chodzi o rabatę A : A nie myślałaś jednak o czymś, co byłoby cały rok uzupełnieniem tej zieleni tuj ? Chodzi mi o jakąś żurawkę na przykład, bo wrzosy, wiadomo, tylko na jesień będzie kolorowo...
Jeśli chodzi o tą drugą rabatę , to czy wogóle nie bierzesz pod uwagę lini prostych w ogrodzie ?

albo jeszcze dalej tam z lewej, za rynnę aż wyjechać z tym drugim brzegiem? A napisz jeszcze, czy to jest główne wejście do domu ? Czy z tego daszku nad tą rabatą nie zlatuje Ci w zimie śnieg ? Rozumiem, że po prawej stronie musi być przejście, czy możnaby tą rabatą dalej wzdłuż domu pojechać ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
dorka 19:59, 16 mar 2014

Dołączył: 28 mar 2011
Posty: 44
to tak - od początku. do rabaty A też się zastanawiałam nad żurawkami. powiedz mi czy ja dobrze robię ścinając hosty na zimę ? czy powinno się je zostawiać na zimę i wiosną ścinać?

co do lini - proste jakoś mi nie podchodzą

co do rabaty B - po prawej stronie musi być przejście , wzdłuż domu planuję kiedyś rabatę, ale najpierw trzeba tam kostkę położyć . zaraz wrzucę szkic jak to wygląda. to jest stare podwórko gdzie z biegiem czasu zmieniły się miejsca zabudowań i nie wszystko jest jeszcze zrobione , więc na razie chcę uporządkować te miejsca w których na 100% się nic nie zmieni
____________________
Małymi kroczkami do przodu
dorka 20:06, 16 mar 2014

Dołączył: 28 mar 2011
Posty: 44


więc tak czerwony prostokąt - stary drewniany dom do rozbiórki
zielony pas - wjazd
żółty prostokąt - dom
fioletowy - kostka
niebieskie koło- studnia ( czynna, do polewania roslin )
na dole szary zamazaj - tam jest druga część podwórka ( gospodarcza)
brązowe kropki- ścieszki dojścia do domu
____________________
Małymi kroczkami do przodu
dorka 20:08, 16 mar 2014

Dołączył: 28 mar 2011
Posty: 44
jeszcze pytałaś o śnieg czy nie przywala tej rabaty - przywala , ale już mam pomysł jak ją przed tym ochronić
____________________
Małymi kroczkami do przodu
Marga 09:31, 26 mar 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Witam sąsiadkę
Ładnie Ci ta rabata z cisami wyszła! W doborze roślinek niestety nie pomogę, bo ja raczkująca ogrodniczka jestem.
Mam pytanko. Gdzie kupujesz roślinki w lubelskim?
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies