Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Ewy

Nallar 13:14, 11 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Ze względu na to że trawy mam wystarczająco dużo, na części zdecydowałam się zrobić mały skalniaczek.

W ruch poszły stare cegły.





Potem płotek, kilka kamieni i roślinek.




____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 15:04, 11 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ewuś zobacz co znalazłam w książce w kwestii naszych małych hortek: "Jeśli sadzonki były trzymane we wnętrzu, przed wysadzeniem do ogrodu należy je zahartować, czyli wystawić na kilka dni na dwór. Nie na mocne słońce! Po zahartowaniu mogą powędrować na swoje stałe miejsce."

i jeszcze krzewy, z których łatwo zrobić sadzonki: berberys, bukszpan, budleja, dereń, forsycja, hortensja , irga, jaśminowiec, kalina, krzewuszka, ligustr, ognik szkarłatny, perukowiec podolski, pęcherznica kalinolistna, pigwowiec, tawuła, żylistek. Najlepszy okres na przygotowanie sadzonek z krzewów to koniec maja i czerwiec To działamy, nie?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 15:04, 11 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nallar napisał(a)
Ze względu na to że trawy mam wystarczająco dużo, na części zdecydowałam się zrobić mały skalniaczek.

W ruch poszły stare cegły.





Potem płotek, kilka kamieni i roślinek.





Pięknie, nawet nie wiesz jak mi się marzą takie stare cegły
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 15:11, 11 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A to propozycja do zrobienia dla Twoich sprytnych rączek
Ps. Fajnie by wyglądał na tym skalniaczku jakiś klon palmowy, zrobiłoby się orientalnie
A czy tą cegłę dawałaś bezpośrednio w ziemię, czy podsypywałaś mieszanką piasku z cementem?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 17:00, 11 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Katkak napisał(a)
A to propozycja do zrobienia dla Twoich sprytnych rączek
Ps. Fajnie by wyglądał na tym skalniaczku jakiś klon palmowy, zrobiłoby się orientalnie
A czy tą cegłę dawałaś bezpośrednio w ziemię, czy podsypywałaś mieszanką piasku z cementem?


Podpora Kasiu jest super... muszę pomyśleć.
Z wszystkich wymienionych przez Ciebie roślin, nie udało mi się tylko zrobić sadzonek z berberysa (ponoć to bardzo łatwe) i budleji. Z resztą poszło gładko. Jeśli chodzi o cegły to kładłam je bez podsypki i zaprawy, Świetnie się trzymają jak długo? zobaczymy.
W wątku o rozmnażaniu horci jest naprawdę dużo informacji, jest też o ich hartowaniu.
Mam na działce klona palmowego, ale rośnie jak chleb przy przysłowiowej......co rok przemarza. Tam gdzie jest skalniak to bardzo słoneczne ale też wietrzne miejsce, boję się że sobie biedak tam nie poradzi.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 18:47, 11 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
A te wyhodowane roślinki są już w ogrodzie? Wszystkie dzielnie przetrwały? I czy do doniczki wkładałaś tylko jeden patyczek, czy po więcej? Jeśli masz w ogródku swoje wyhodowane roślinki to chętnie bym zobaczyła jak teraz wyglądają, jeśli to nie problem
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Nallar 19:19, 11 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Część z tych roślin wychodowanych z sadzonek jest w moim ogrodzie, jutro zrobię zdjęcia
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Lukasz2013 20:02, 11 kwi 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witaj na Ogrodowisku. Powodzenia w ogrodzie będę zaglądał. Pozdrawiam
Katkak 20:18, 11 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nallar napisał(a)
Część z tych roślin wychodowanych z sadzonek jest w moim ogrodzie, jutro zrobię zdjęcia


Superowo
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
pagap 20:53, 11 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 357
Ale pracuś z Ciebie, nawet i stare cegły się nie zmarnują,
pozdr, Aga
____________________
ogród Agi i Kuby ***** projektowanie wspólnymi siłami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies