Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Nasadzenia a media

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasadzenia a media

21asia 10:41, 21 mar 2014

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Wzdłuż ogrodzenia idą media :
0,5 m od ogrodzenie gazociąg Dn 25,
2 m od ogrodzenia (1,5 m od gazu) wodociąg PE 40

W warunkach technicznych jest napisane:
Rura z wodą - ” wzdłuż trasy wodociągu pozostawić pas o szerokości 100 cm wolny od elementów zagospodarowania nie obsadzony drzewami ani krzewami”,
Rura z gazem - „ szerokość strefy kontrolowanej wynosi 1m, gdzie linia środkowa podrywa się z osią gazociągu”

W związku z powyższy czy mogę posadzić trzy tuje szmaragd (wys. max 2m) w pasie pomiędzy gazociągiem a wodociągiem? Czy korzenie tuj nie uszkodzą tych rur?
____________________
Pozdrawiam Aśka
Gardenarium 20:18, 21 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie nie możesz posadzić nic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
21asia 20:53, 21 mar 2014

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
No to mnie Danusiu załamałaś. Będę na widoku...
Nie mogę sadzić traw, hortensji itp Nic, kompletnie Nic ....nie dociera to do mnie (ponad 10m terenu wzdłuż ogrodzenia nie obsadzonego)

Znalazłam coś takiego, może komuś się przyda

podziemny kabel energetyczny i telekomunikacyjny – odległość od drzew 2 m, od krzewów 1 m;
gazociąg, ciepłociąg, wodociąg – odległość od drzew 2 m, od krzewów 2 m;
kanalizacja – odległość od drzew 2 m, od krzewów 1,5 m;
____________________
Pozdrawiam Aśka
BabaJaga 11:43, 31 gru 2020


Dołączył: 31 gru 2020
Posty: 3
Dzień dobry. W końcu po 5latach od wprowadzenia się do wymarzonego domu zaczynam snuć plany o wymarzonym ogrodzie. Na razie to obraz nędzy i rozpaczy. Przy trójce małych dzieci i portfelu wykończonym wykańczaniem domu niestety ogrod znalazł się na ostatnim miejscu. I tak oto po woli rodzi mi się plan przedogródka. Jest to południowa część działki, mocno nasłoneczniona. Marzą my się drzewa, niezbyt wysokie, dające min. cień. Pani Danusiu @Gardenarium czy mogłaby Pani zerknąć? Czy moje plany już legną w gruzach. Na zdjęciu zaznaczyłem kolejno
1. Zagajnik z brzozy pożytecznej
2. 3 szt. Grabu pospolitego Fastigiata
3. 1 drzewo np. Ambrowiec
4. Szpater z thuji lub cisów.

Czy to jest możliwe przy takim rozłożeniu mediów? Dziękuję serdecznie
Gardenarium 17:49, 31 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie nie od tego powinnaś zacząć, wrysowanie zamazanych kółek że tu takie drzewa a tam takie to nie jest plan, na tej podstawie nie można nic powiedzieć ani doradzić. Najpierw zacznij od zaplanowania linii rabat/trawnika, potem kółkami zaznaczaj poszczególne drzewa, bo ja nie wiem w jakiej odległości o zakopanych mediów zamierzasz sadzić brzozy. Sam napis "lasek" nic mi nie mówi niestety

Najpierw zrób rachunek sumienia, co powinno się znaleźć w ogrodzie, w jakim rejonie, potem dopiero reszta czyli roślinność. Nie zaczynaj od lasków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:53, 31 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdzie jest północ i co to są za media i w jakiej odległości od płotu na ten przykład?
Jakie wymiary działki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BabaJaga 17:25, 01 sty 2021


Dołączył: 31 gru 2020
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)


Gdzie jest północ i co to są za media i w jakiej odległości od płotu na ten przykład?
Jakie wymiary działki?


Oczywoscie Danusiu podchodzę tym razem do tematu nardzo poważnie
Co widac na zdjeciu. Cały pierwszy dzień nowego roku palikowałam i sznurek wiązałam wyznaczając chłodnik, podjazd, media. Jutro rabaty.
Północ na górze mapy. Żółty gaz, czerwony prąd, granatowy woda. Działka ma 25m szerokości, a dom stoi ok 12m pod ogrodzenia frontowego.
Przykładowo woda jest dokładnie 2 metry od ogrodzenia. Będzie nad nią podjazd do budynku gospodarczego i chcielibyśmy się jakoś osłonić od spojrzeń sąsiada.
BabaJaga 17:42, 01 sty 2021


Dołączył: 31 gru 2020
Posty: 3
Obiecuję poprawę. Rozrysuję plan ze skalą i wtedy będzie to bardziej czytelne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies