Gdzie jesteś » Forum » Narzędzia i akcesoria » Jaką kosę spalinową kupić

Pokaż wątki Pokaż posty

Jaką kosę spalinową kupić

kolega 14:12, 23 mar 2014

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 4
Witam chciałbym kupić kosę spalinową do 1000 zł, ale jak wiadomo czym mniej tym lepiej, więc jak bym kupił za 800 to by się nic nie stało. Kosa nie będzie miała dużo pracy. Jednakże chciałbym kupić taką aby wytrzymała dość długo. I tu potrzebuję Waszej porady na jaką firmę się zdecydować?
Wiadomo że Stihl czy huqvarna są bardzo dobrymi firmami jednakże ich kosy w takiej cenie nie są zbyt mocne. Przeglądając różne strony znalazłem kilka firm na które mógłbym się zdecydować. Są to
Stiga- opinie są różne o tej firmie jedni polecają inni twierdzą, że firma bardzo się zepsuła i robią słaby sprzęt.
Hitachi
Oleo mac - nie jestem przekonany co do tej firmy jednak ją polecają.
Makita
Nac - ta firma jest także przez wielu odradzana, ale część ludzi jest zachwycona narzędziami tej firmy

Osobiście najbardziej skłaniam się ku firmom Stiga i Hitachi dość mocny sprzęt za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jakie są wasze odczucia i praktyki? Którą firmę polecacie?

Oczekuję odpowiedzi. Z góry dziękuje.
Gardenarium 15:00, 23 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znam wad i zalet tych kos, więc nie wiem, ryzykujesz i wybierasz cenę albo markę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolega 16:14, 23 mar 2014

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 4
No dobrze, ale czy wzbierając Stigę czy Hitachi (bo najbardziej przypadły mi do gustu) bardziej ryzykuję? czy bardziej mogę być pewny tych firm?
Gardenarium 16:15, 23 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, wszystko się psuje nawet mercedes.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolega 18:02, 23 mar 2014

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 4
Jest ktoś kto miał/ma styczność ze sprzętem tych firm? Jeśli nie wszystkich to chociaż Stiga i Hitachi.
Gardenarium 19:52, 23 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To sprzęt mało używany. Ja prowadzę firmę ogrodniczą i chyba raz w roku używam do wycinania wysokich chwastów w nowo zrobionym ogrodzie. Bardzo rzadko. Mamy jakąś tam drogą kosę spalinową, a nawet dwie, ale oprócz marki ważniejsze są inne rzeczy, parametry, moc itp. Na tym się skup i na cenie skoro masz 1000 zł.

To tak jakbyśmy dyskutowali nad wyższością Świąt Wielkanocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Jeśli ktoś ma Stigę to nie ma Hitachi, więc jak Ci cokolwiek poradzić? Skupiasz się na niewłaściwych tematach. Kup cokolwiek na co Cię stać i amatorsko wystarczy i ciesz się, gdy nie będzie się psuła.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:58, 23 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiem co Ci jeszcze doradzić, sprawdź jaka firma ma punkty serwisowe najbliżej Ciebie, jak się popsuje będzie bliżej do naprawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kolega 21:22, 23 mar 2014

Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 4
Serwis każdej z tych firm mam niedaleko miejsca zamieszkania. Ale tu chodzi o to żeby tam jak najrzadziej bywać. Najlepiej w ogóle.
Gardenarium 11:05, 24 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz trafić egzemplarz że popsuje się za pierwszym razem, a inny będzie pracował 10 lat. I to wcale nie zależy od marki, doradzę Ci Stigę bo taką znam, a ona się np. popsuje i co wtedy powiesz? że się nie znam? Nie zadawaj takich pytań, bo naprawdę nie ma na nie jedynie słusznych odpowiedzi.

Rankingów nie prowadzimy, jaki sprzęt się nie psuje, bo każdy może się popsuć. A odpowiedzialności za wybór nie zrzucaj na mnie czy na kogokolwiek. Kup i używaj oraz dbaj. Widać że nikt nie jest zainteresowany na odpowiedzi na to pytanie. Ja wpisuję się ostatni raz w tym temacie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
chochelka 09:58, 26 mar 2014

Dołączył: 26 mar 2014
Posty: 3
ja na twoim miejscu jakbym chciala wydac ponizej 1000 zł to wzielabym jakas ze Stigi, jezeli zas drozsza powyzej twojego pulapu cenowego to kose z marki Faworyt np Faworyt YL 45K Kawasaki. Ale wybór należy juz do ciebie
____________________
Pozdrawiam serdecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies