Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój nowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój nowy ogród

AGUSIA_M 16:37, 27 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22
Witam,
Zakładanie mojego ogrodu rozpoczełam rok temu. Wtedy razem z mężem zasadziliśmy wzdłóż ogrodzenie tuje (zdjęcie 1).
W tym roku zdecydowaliśmy się posiać od nowa trawę i trochę zmodyfikować nasadzenie krzewów.
Na trzecim zdjęciu zrobiłam mini "projekt" nasadzeń które chciałabym zrobić wzdłóż płotu.
Chciałabym poradzić się was, doświadczonych ogrodników czy mój "projekt" wogóle się do tego nadaje. Czekam na wasze opinie i porady
Pozdrawiam
____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
AGUSIA_M 22:32, 27 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22
Po wieczornych wędrówkach po ogrodowisku doszłam do wniosku, że regularne proste rabaty bardziej do mnie przemawiają. W związku z tym "projekt" poddałam małej obróbce i otrzymałam poniższy efekt:
____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
sofijka 07:50, 28 mar 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Witaj Agusiu, obydwie wersje ciekawe - od czegos trzeba zaczac.
A po lewej stronie, przed droga tez cos bedzi roslo?
____________________
sofijka w ogrodzie
AGUSIA_M 14:54, 29 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22
sofijka napisał(a)
Witaj Agusiu, obydwie wersje ciekawe - od czegos trzeba zaczac.
A po lewej stronie, przed droga tez cos bedzi roslo?


Sofijko po lewej stronie też w przyszłości powstanie rabata,mamy zamiar układać kostkę więc na razie wstrzymuje się z pracami w tej części ogrodu
____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
AGUSIA_M 16:18, 29 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22
Przed samym domem na małej rabatce zrobiło się już kolorowo zakwitły hiacynty i narcyzy.




Nadal czekam na wasze sugestie Drodzy Ogrodnicy. Szczerze jestem w kropce, nie wiem czy wybrane przeze mnie roślinki będą do siebie pasować. Trudno jest z całej masy różnorodnych roślinek wybrać te które będą się uzupełniać tworząc zgraną całość.
____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
olga_ 19:35, 29 mar 2014


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 432
Witam
O widze że Ty też dopiero zaczynasz... Moj ogród jest już dorosły ale brakuje mu młodych nasadzeń aby go troche odświeżyc. Bede śledziła Twoje poczynania
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4036-to-tylko-poczatek-drogi-do-marzen?page=2
nicol21 19:55, 29 mar 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10211
Witam się u Ciebie. Czy ogródek masz tylko przed domem czy za domem? Planujesz strefę odpoczynku? jaka jest fasada budynku, bo to też może pomóc doradzić
ale z tego co widzę to terenu jest spoooooro!!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
AGUSIA_M 18:46, 31 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22
Za domem mam taki mały kawałek ogródka który też wymaga zaaranżowania, wiem na pewno że chce tu posadzić chortensje niebieską...ale nie wiem kompletnie co jeszcze mogę tu posadzić ponieważ w tym miejscu jest głównie cień ( słońce tylko rano) Na razie przechowuje tu krzewy które wykopałam żeby przygotowć podłoże pod trawnik


a tak wygląda nasz dom z przodu:

____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
AGUSIA_M 19:12, 31 mar 2014

Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 22
Z dolnego balkonu bedą zrobione schody tak by można było szybko przejść z domu do ogrodu. Po lewej stronie będzie stała zadaszona chuśtawka,która jest już prawie gotowa i na weekend majowy powinna już stać na swoim miejscu. Myślimy też o tarasie ale na niego jeszcze będę musiała poczekać do czasu układania kostki. Dużo planów...ale myśle że stopniowo uda sięgo zrealizować. Teraz na tapecie rabata koło ogrodzenia, która czeka na wasze sugestie.
Pomóżcie bo mam coraz więcej wątpliwości
____________________
Agnieszka-Mój nowy ogród
Wiola 20:12, 31 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Hej Pamiętam jak czekałam na pierwsze rady na ogrodowisku kiedy zaczynałam prace w ogrodzie.... wiesz co to byla za rada "zminimalizuj liczbę gatunków" i "wprowadz powtarzalność". Nawet gdzie ś trafiłam na taki dekalog ogrodnika na ogrodowisku. Myśle że ty tez masz tu za dużo róznych gatunków. Ja teraz dochodze do tego że rabaty powinny być tworzone wg partii, tył jakieś tło zielone np, potem jeden rząd czegoś tam, potem na obwódce zaś coś....
Byłas u mnie to widzisz że ja tez sie miotam ale próbuje tak to tworzyć, może spróbuj podobnie. Dobrze by było żebyś na tym planie zaznaczyła gdzie ma być ta hustawka, gdzie taras itd... bo ja tak z opisu tego nie umiem se wyobrazić. No i jedna decyzja czy linie proste czy fale.... ja mam mega fale jak na bałtyku w czasie sztormu. Żeby nie było żałuje.... no ale na przeróbki póki co nie mam sił. Musisz to wiedziec żeby się potem tego trzymać.

____________________
Ogród Wioli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies