Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sofijka w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sofijka w ogrodzie

agam 11:57, 23 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wow, jak ładnie i czyściutko. Teraz tylko kupować i sadzić.;
Pozdrawiam poświątecznie
Gości od sąsiada nie zazdraszczam
____________________
Aga i Ogródek Agam
admete 20:20, 23 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Co tam słychować po świętach?
Działa Pani w ogrodzie?
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
sofijka 18:59, 29 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Witajcie, dzięki za odwiedziny. Po tygodniowym urlopie wpadłam do ogrodu i przepadłam.Sadzę, podlewam i chwasty wyrywam. Jak się trochę ogarnę wrzucę jakieś fotki, bo nowe zakupy ogrodowe poczyniłam
____________________
sofijka w ogrodzie
Madzenka 09:08, 01 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
sofijka napisał(a)
A może ktoś z odwiedzających będzie miał pomysł, czym podsadzić tę piękną wisienkę? Pod płotem będą rosły tuje.


Wpadłam do Ciebie i poznaję Twój ogród ale najpierw odpiszę na pytanie - u mnie pod wiśniami w nogach mam posadzoen po trzy kulki bukszpanowe , fajnie to wygląda zwłaszcza zimą gdy wiśnia jest łysa, taki całoroczny widoczek. Do tego moźesz powsadzać ładne jane trawki (carex amazon mist lub hakone)
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:10, 01 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
sofijka napisał(a)
I ujęcie na południową stronę ogrodu




Wisienki pięknie kwitną. Czyż nie pięknie się wkomponowałam z moją kiku shidare zakura w okoliczne widoki?


Jeju jakie piekne masz tło u sąsiadów! Kiku idelanie pasuje!

Tuje tworzą u Ciebie piekne tło w ogrodzie a zwłaszcza zasłaniają sąsiednie "niespodzianki". Pelecam jednak skorzystać z rady Danusi i dosadzić dla kontrastu i ożywnienia ogrodu żywoplot z bordowych buków. U mnie są żywopłoty grabowe a teraz czas na zywopłot z czerwonych buków. Zobacz jak pięknie jest z bordowymi liśćmi w sąsiednich ogrodach, taki kolor latem również zachwyca i pasuje do baldego różu i bieli w ogrodzie. U mnie też jest taka kolorystyka i ożywiam ja włśnie borodowymi nasadzeniami: buki, żurawki, trawy, byliny.
Chwilowo nie mam źurawek bo mi zjadły je ouchlaki ale po weekendzie majowym wrocą do mojego ogrodu. Na razie wzmacniają się w tunelu u ogrodnika

Podziwiam zapał w tworzeniu ogrodu. bedzie pięknie z Twoją energia !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 09:13, 01 maj 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
sofijka napisał(a)
I pozachwycam się jeszcze tulipanami
[]


Co to za cudo? Znasz może nazwę?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
sofijka 14:35, 02 maj 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
O, jakie miłe odwiedziny Marzenko, oto tulipan, o którego pytasz:

____________________
sofijka w ogrodzie
sofijka 14:46, 02 maj 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Marzenko, dzięki za cenne porady. Żywopłotu z bordowych buków już nie będzie, bo zdecydowaliśmy się jednak na zimozielone tuje. Będę ożywiać bordowym, białym i różem. Żurawki już posadziłam i 3 hortensje limelighte. Żywopłot z grabów już mamy w przedogródku i ogromy buk czerwony. Ale masz zdecydowanie racje, bordo i do tego róże, czy biele, to piękna kolorystyczna kombinacja

Trawki, które polecasz, już wyśledziłam w internecie. Chyba zdecyduje się na trawki, alpo, jak polecała Danusia, na konwalnik.
____________________
sofijka w ogrodzie
sofijka 14:52, 02 maj 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
I tu jeszcze ostatnie dni różowych i fioletowych tulipanów. Na tle zieleni pięknie się prezentują:

[img
____________________
sofijka w ogrodzie
sofijka 14:57, 02 maj 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
A tutaj posadziłam żurawki
I takie jeszcze pod magnolią:


I na wysepce, prawdopodobnie tirella, albo żurawka, w każdym razie odmiana yellowstone
____________________
sofijka w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies