Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wycinka drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Wycinka drzew

edtih 21:40, 06 maj 2014


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 26
dzięki dziś pani urzędnik też tak mi powiedziała:
- każde drzewo zmierzyć i opisać
- umieścić na mapce każde z drzew, które chcę wyciąć
- i dobrze by było, gdybym na działce oznaczyła te drzewa do wycinki
oraz oczywiście podać powód. Nie wspomniała nic o nowych nasadzeniach, ale wykorzystam to we wniosku, chętnie coś dosadzę, niekoniecznie drzewa typu topola

ach dodam, że mam dwa żywotniki też do wycinki, mają być może 10 lat, schną po tym jak moje psy je polubiły, muszę je wyciąć - i ta sama pani powiedziała, żebym mimo wszystko wystąpiła o zezwolenie na ich wycinkę, w końcu ono jej bezpłatne, a kara gdyby okazało się że tuje mają jednak 10 lat niewspółmierna do szkody.

myślałam, że można jakoś tak łatwiej
Gardenarium 23:11, 06 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Napisz o zagrożeniu katastrofą budowlaną, przechyleniu, rozłamaniu, szkodnikach gryzących pień .
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
edtih 20:22, 07 maj 2014


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 26
dziękuję za wskazówki
w weekend będę znaczyć i opisywać drzewa
EdytaB 10:55, 08 maj 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
chyba wiele zależy od urzedników, u nas dają w kratke zezwolenia do tego jeden pan jest bardzo surowy i nie łatwo coś przepchnąć , panie są bardziej przychylne.
Ja pisałam o tym, że korzenie rosą między rurami kanalizacji, wody i gazu. Dostałam bez problemów pod warunkiem, że w zamian posadzę krzewy i drzewa. Jak tego dokonałam to oczywiście powiadomiłam urząd jakie w zamian są nasadzenia, pani przyjechała obfociła i powiedziała, że za (chyba) 3 lata sprawdzi.
Sąsiedzi pisali również ale oni już nie dostali pozwolenia.
Anabell 17:37, 08 maj 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Ja pisałam o pozwolenie na wycinkę - 62 drzew pod budowę domu. W uzasadnieniu podałam, iż przyczyną usunięcia przedmiotowych drzew są prześwietlenie oczyszczenie działki, zabiegi pielęgnacyjne.
dodałam i określiłam które drzewa obumierają i nie rokują szansy na przeżycie.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
piotr_chromk... 12:59, 07 lip 2014

Dołączył: 07 lip 2014
Posty: 1
Lepiej odezwać się w takiej sprawie do profesjonalnej firmy, która zajmuje się wycinką drzew. Jak coś pójdzie nie tak to przynajmniej będzie na kogo zwalić Takich firm jest sporo
kris2682 00:44, 28 mar 2015

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Mam pytanie: kupiłem działkę na której jest sporo drzew. Drzewa są pozostawione same sobie, nikt od dziesięciu lat albo i dłużej palcem tam nie ruszył. Czy potrzebuje pozwolenie tylko jeśli chce wyciąć całkowicie drzewo? Jest tam sporo brzozy. Nie przycinane gałęzie mają od 10-15 cm od ziemi. Niektóre mają wiele pni, z czego jeden rośnie prosto, a kilka bardzo grubych ale pochylonych. Mogę je wyciąć bez zezwolenia? Jak mocno mogę "ogolocic" drzewo, żeby mnie któryś z sąsiadów nie podkablowal i żebym potem chorendalnych kar nie musiał płacić.
Gardenarium 14:08, 06 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Drzewa w wieku do 10 lat możesz wyciąć, najlepiej zrobić zdjęcia tych drzew i dla pewności udać się do właściwego urzędu. Zgłosić i wtedy straż miejska nie będzie jechała gdy bedziesz wycinał.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kris2682 18:58, 06 kwi 2015

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Drzewa zasadzie przez poprzedniego właściciela mają że 12/13 lat. Nie wiem jak określić wiek drzewa. Wyciąć całkowicie potrzebowałbym może z pięć drzew brzoza i sosna. Na pewno konieczna jest przecinka, uporządkować bo aleja z brzozy nie była ruszana od posadzenia. Będzie problem żeby przy budowie większym autem przejechać. Interesuje mnie czy może mi się ktoś doczepic jeśli z drzewa wielopniowego bo tak się to chyba nazywa wytne dwa lub trzy a zostawię ten główny prosto rosnący? Dodam że pnie boczne mają na oko 20/30 cm średnicy.
Gardenarium 20:09, 06 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tego nikt nie wie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies