Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Witam serdecznie!

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam serdecznie!

Annna 17:24, 29 mar 2014

Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 10
Witam Wszystkich! Jakiś czas temu trafiłam na ogrodowisko i wsiąkłam! Macie takie pięknie ogrody! Zadbane, wypielęgnowane! A mój aż straszy. Podglądam Was, tyle rzeczy mi się podoba, piękne krzewy, kwiaty, aranżacje, ale patrząc na mój ogród i przedogródek w ogóle nie potrafię sobie tam nic wyobrazić tak sensownego jak u Was.
Chciałabym prosić Was o pomoc, o jakieś pomysły na to jak może wyglądać ten mój przedogródek i ogródek. Poniżej przedstawiam zdjęcia mojego "przedogródka".
____________________
Annna 18:10, 29 mar 2014

Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 10
____________________
Annna 06:04, 31 mar 2014

Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 10
Cały czas się zastanawiam czy zlikwidować cały trawnik, obsadzić roślinkami i wyłożyć korą? czy jednak zrobić go od nowa? Może jakieś wrzosowisko? Macie jakieś pomysły? Proszę pomóżcie!
____________________
Annna 21:22, 31 mar 2014

Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 10
Myślałam o zlikwidowaniu tej studni. Szambo obsadzić jałowcem płożącym. Przy domu usytuować jałowce pospolite, aby zrobiły tło (tylko ile sztuk, 5?). Myślałam też, aby posadzić cyprysika groszkowego, brzoze brodawkową i berberysa, a przy płocie od sąsiada (tam gdzie są małe koślawe żywotniki) 3 rododendrony. Co Wy na to?
____________________
kaisog1 22:06, 31 mar 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

A w jakim stylu masz ogród? Myślalaś już jakie linie w ogrodzie widzisz? Proste czy raczej fale?

Piszesz:
Przy domu usytuować jałowce pospolite, aby zrobiły tło


...nie bardzo rozumiem..... przedogródek ma być widoczny dla Ciebie czy dla przechodniów?
Jałowców nie polecam... robią się szybko brzydkie i trzeba je usuwać. Jeżeli planujesz jakieś nasadzenia musisz najpierw pomyśleć o liniach rabat, później o nasadzeniach.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
gunia1990 22:19, 31 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
nie zasłaniałabym tego przedogródka przechodniom Ty chyba i tak niewiele czasu tam spędzisz, a o wiele milej i przyjaźniej wygląda ulica z takimi widokami... Brzoza wyrosnie ci na ogromne drzewo, musisz o tym pamiętać Plus będzie Ci wysysała wodę z jej okolicy.
____________________
Annna 22:44, 31 mar 2014

Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 10
Dziękuję za odzew!
Ja jestem tak bardzo początkująca, że nawet nie potrafię sobie wyobrazić jak to mogłoby wyglądać i jak linie rabat mogą być poprowadzone. Nie mam żadnej wizji.
Mój ogród aktualnie nie ma żadnego stylu, wszystko jest do zrobienia. Najpierw chcę zrobić przedogródek, aby później posunąć się bardziej w tył. Jedynie co, to jest "ala" żywopłot z żywotników.
Jeszcze raz dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam serdecznie!
____________________
kaisog1 18:30, 01 kwi 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
To przynajmniej określ jaki styl lubisz.... kolory, czy masz jakieś rośliny, które musisz mieć? Wolisz nowoczesne klimaty czy raczej "na bogato"?

Przejrzyj chociaż realizacje Danusi i zobacz co by Ci odpowiadało http://www.gardenarium.pl/realizacje
A tu masz dwa ogrody, które Danusia nam pokazywała jak powstają:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Annna 20:45, 01 kwi 2014

Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 10
Witaj Malgosiu,
Dziękuję za linki.

Co lubię? Lubię: różnego rodzaju iglaki, rododendrony, azalie, wrzosy, trzmielnie, a także takie roslinki co kwitną, a robią piękne dywany.

Podobają mi się ogrody pełne kwitnących kwiatów, ale wiem, że to nie dla mnie.
Bardzo bym chciała mieć i iglaki i coś co kwitnie, tylko mam problem jak to ma wygladać i co to dokladnie ma być.
Nie wiem czy to co już tam jest może zostać i idzie do tego coś dosadzić, czy wszystko zmienić.

Pozdrawiam!
____________________
kaisog1 21:43, 01 kwi 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie ma sprawy

Żeby cos zaczać robić trzeba na samym początku mieć jakąś wizję. Ważne jest jakie masz otoczenie, jaki dom. Na ogród patrz jak na całość a nie na pojedyncze miejsca czyli to co zrobisz w przedogródku powinno mieć kontynuacje w pozostałej części ogrodu. Jednym słowem mówiąc jak idziemy w proste linie to na całości, jak w fale to tyż na całości

Trzeba zacząć od naniesienia całości ogrodu wraz z domem i przyległymi budynkami na kartkę papieru, oczywiście w skali, żeby było łatwiej z proporcjami. Gdy już ustalisz zarys rabat przejdziesz do naniesienia na nie roślin, a potem to już tylko łopata i do dzieła

Także zacznij od miarki, kartki i przemysleń na temat kształtu rabat jaki widzisz u siebie...
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies