Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z widokiem na...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z widokiem na...

Kitty 13:56, 02 kwi 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 16
Witajcie,

Po wielu tygodniach spędzonych na czytaniu wątków o Waszych ogrodach postanowiłam zaryzykować i napisać swój wątek. Chociaż mój ogród dopiero się rodzi mam nadzieję, że znajdę tutaj pomoc i wsparcie w chwilach zwątpienia w to, że może i u mnie kiedyś będzie pięknie.
Teren na zakładanie ogrodu ciężki, ziemia zbita gliniasta, w dodatku działka ze spadkiem nie za duża bo zaledwie 1000 m2. Na początek nawieźliśmy ciut lepszej ziemni aby pomieszać z naszą i dać szanse posadzonym roślinom na ukorzenienie się.
Teraz walczymy po pracy z niwelowaniem terenu, wyznaczaniem rabat, zakładaniem siatki przeciw kretom.
Jakieś zdjęcia postaram się załączyć jak wrócę do domu.

____________________
Kasia- Może i mnie się uda?!
Kondzio 14:01, 02 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam na ogrodowisku i czekamy na fotorelacja z istniejącego ogrodu i prac które juz wykonałas i jakie masz wobec ogrodu
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
marta_d 21:25, 02 kwi 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
witamy
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
Kitty 08:29, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 16
Kondzio, marta_d witajcie!!

Chwalić się to za bardzo nie ma czym wszędzie goła ziemia i parę przygarniętych roślin, ale mam nadzieję że z dnia na dzień w miarę sił i możliwości będzie u nas coraz bardziej zielono.

Ale pokażę Wam ciut okolicy. Widok z działki.

____________________
Kasia- Może i mnie się uda?!
Kitty 13:50, 03 cze 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 16
Witajcie po krótkiej przerwie. Mam nadzieje, że pogoda się poprawi i z Waszą pomocą będę mogła zacząć coś działać ze swoim ogrodem.

Na dzień dzisiejszy mamy zasianą po raz 3 trawę. Ponieważ mieszkamy na górce za każdym razem zanim trawa zdążyła wykiełkować zmywał nam ją deszcz.

Nam nadzieję, że będę mogła liczyć na Wasze podpowiedzi, pomoc i doświadczenie ponieważ dopiero zaczynam swoją przygodę z ogrodem zatem moja wiedza i doświadczenie są marne.

Jak wrócę do domu postaram się zrobić jakieś zdjęcia.
____________________
Kasia- Może i mnie się uda?!
Kitty 09:32, 04 cze 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 16
Niestety pogoda u mnie iście barowa. Więc nie udało zrobić mi się zdjęć. Rozrysowałam natomiast ogólny zarys działki i to co już na niej mamy.




Działka ma wymiary 33m x 31m, więc nie jest duża. Dodatkowo jest ze spadkiem w stronę południową. Tak jak zaznaczyłam na moim nieudolnym rysunku- (przepraszam za jego jakość), mamy obsadzoną działkę w koło Thujami Smaragd i z przodu działki jest Taxus baccata.

Jeżeli mogłabym prosić Was o podpowiedzi i rady co do wyznaczenia rabat i dalszych nasadzeń to było by super.
____________________
Kasia- Może i mnie się uda?!
jolka 18:19, 26 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Witam Sąsiadkę
Patrząc po okolicy, mam Cię w zasięgu wzroku!!
Ale super!! Pokaż coś więcej


____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Kitty 08:38, 27 sie 2014


Dołączył: 02 kwi 2014
Posty: 16
Witaj, w końcu ktoś z moich okolic. Zdjęć za bardzo nie mam ponieważ nic na działce aktualnie się nie dzieje. Zasialiśmy na wiosnę trawę, a że ziemia to taka glina to nawet trawa rosnąć nie chce.
Z roślinek to mamy posadzone z trzech stron działki Thuje Smaragd a z przodu domu cis, który jak przeżyje to będzie kiedyś ekranem.
____________________
Kasia- Może i mnie się uda?!
jolka 17:18, 27 sie 2014


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Kasia, u mnie też glina. Dlatego do rabat dajemy dużo piachu, żeby rozluźnić ziemię. Cisy przeżyją, u mnie bardzo ładnie rosną, u Ciebie też dadzą radę! A miskanty kupowałam w Hebe

Pozdrawiam
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies