Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomóżcie zrobić z tego chaosu coś sensownego.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomóżcie zrobić z tego chaosu coś sensownego.

nina 17:57, 12 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Witam
Strasznie się wstydzę tego co tu pokażę,ale od kilku dni chodzę i nie wiem co z tym kawałkiem"rabaty"zrobić.To mój pierwszy kawałek,który robiłam i pewnie dlatego taki bałagan w nim panuję.Kupowałam co popadło,sadziłam również gdzie popadło.Teraz to porosło i zrobił się bigos.
To jedyny taki kawałek ziemi u mnie,który przyprawia mnie o czerwone poliki.Nie wiem co z niego wywalić,gdzie przenieść,co dokupić,żeby to miało ręce i nogi.Część roślin została już usunięta dlatego widoczne są przekopki.Od 9 rano do 16 jest tam patelnia.



Pomóżcie plis


____________________
Gardenarium 17:58, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jałowca wyrzuć, jukkę wyrzuć - to co pojedyncze wyrzuć w inne miejsce.

Napisz tutaj co tam masz do posadzenia i wyslij mi link na pw bo nie znajdę potem Podpowiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:59, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż tę rabatę z daleka, dalej nieco. Podaj wymiary.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:12, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A...machnęłam na ślepo, bez wymiarów



1. 3 pienne cyprysiki o kolorze żółtym lub trzemiliny na pniu (lepsze cypryski) bo wyższe i bardziej masywne
2. Hedera na ścianę, żeby złagodzić ten płot
3.Berberys 'Coronita" cięty w kulkę (albo inny dowolny z nowych niskich odmian - 3 szt
4. Thuja 'Danica' 1 szt
5.żółte kulki czyli mogą być tawuły japońskie "Golden Princesse' cięte na jeża wiosną - 3 szt
6.Żurawka 'Caramel' czy 'Marmelade' - 9 szt
7.Żurawka Plum Pudding - 7 szt
8.Istniejąca kostrzewa sina

Między 5 a 4 mozna dorzucić miskant Morning Light. nr 9 - 3 szt





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 18:24, 12 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Oh Danusiu dziękuję za zainteresowanie. Jałowce to są tam aż 3 5 tawuł,3 w kupie obok siebie i 2 blizniaczki :/ 3 berberysy i 1 kosodrzewina nawet.Ooo miskant też tam jest,ale nie wiem czy nie padł,bo coś zieleni nie widać.

Wymiary to 7 na 3 metry.

Nic nie mam do posadzenia,nie kupuję nic pod wpływem chwili,bo-zdjęcia wyżej Chcę zrobić zakupy z głową.

Marzy mi się świerk rydal,maigold,białobokpush.Coś na pniu,trzmielina albo wierzba hakuro,jodła aurea,no i najbardziej tu pasujące piwonie

Mam jeszcze takie foto
____________________
Gardenarium 20:11, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic nie pasuje z tego co napisałaś, za dużo gatunków. Świerków zdecydowanie za dużo. Podobają Ci się, ale nie znaczy to, że możesz je posadzić pod domem na jednej małej rabacie Mamy inny gust, więc nie doradzę bo nie będzie się podobać
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:16, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jałowce są każdy inny, jeden pstrokaty inne całkiem inne, tak się nie da ładnie zakomponować rabaty, ciągle i w nieskończoność będziesz ją przerabiać i nie będziesz zadowolona, dopóki nie dojdziesz do wniosku, że urok tkwi w prostocie.

Gdybyś zrobiła np. obwódkę z bukszpanu, posadziła 3 pienne cosik i dała w środek choćby róże z lawendą byłoby bosko, a tak z tym co chcesz nie będzie to, co będzie się podobać Będzie to zbiór przypadkowo kupionych roślin, które się podobają. Piszę szczerze, tylko się nie obraź Nie umiem inaczej doradzić. Kopiesz, przekopujesz, kupujesz, zmieniasz i tak w kólko przez 15 lat będziesz przekopywać aż dojdziesz do wniosku, że kilka gatunków w grupach i masz to co chcesz. Próbuje Ci zaoszczędzić te 15 lat
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 20:17, 12 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Danusiu doradzaj,proszę Podoba mi się to co pokazałaś powyżej.Ja absolutnie nie chcę upchnąć tego wszystkiego na jednej rabacie.Tylko przedstawiłam to co bardzo chciałabym mieć u siebie-niekoniecznie w tym miejscu.

Danusiu a zdradzisz czym się robi takie zgrabne kule?nie pytam o nożyce tylko widziałam gdzieś tu na wątku taki fajny szablon,który pomaga uzyskać kształ kulki.Szukam w sieci pod różnymi hasłami,ale bez rezultatu :/
____________________
Gardenarium 20:19, 12 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aaa nie zrozumiałam. Kule robi się na oko, trzeba poćwiczyć, mam zgrabne nożyce z naszego sklepu, różne różniste

http://sklep.ogrodowisko.pl/

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nina 20:21, 12 kwi 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 85
Danusiu mi się marzy taka prostota!! tylko no nie wychodzi mi ale tak już dosyć miałam tego zbioru wszystkiego,że odważyłam się publicznie pokazać swoje dzieło aby właśnie posłuchać rad doświadczonych i mądrzejszych.
Lawendę uwielbiam!!! a róż u mnie nie ma,boję się ich,wydają mi się strasznie ciężkie w uprawie.

aaa i absolutnie się nie obrażam,przecież wiem co ja tam mam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies