Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc w doborze roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc w doborze roślin

A_gawa 08:46, 14 kwi 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Skrawek ziemi (7,3 x 4,5) przed płotem został skopany i położyłam na nim agrowłókninę, żeby powstrzymać chwasty. Chciałabym posadzić tam brzozy 'Doorenbos'. Nie wiem jednak co do nich dokomponować. Czy tawułę van Houtte'a czy dereń biały czy może jakieś trawy, np. miskant chiński 'Morning Light'?
Poradźcie proszę. Głowię się nad tym już tak długo, że mam tego serdecznie dość
Spadek rowu zamierzałam obsadzić irgą 'Ursynów' - czy to dobry pomysł?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 08:49, 14 kwi 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 11:50, 14 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrzuć matę, albo poczekaj aż zabije chwasty, sadzenie nie polega najpierw na rozkładaniu szmaty, tylko na odpowiednim przygotowaniu gleby i odchwaszczeniu tego terenu. Dopiero w czysty grunt sadzimy rośliny i ściółkujemy.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 17:14, 14 kwi 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Ależ oczywiście, że przygotowałam już glebę.
Przykryłam, bo naprawdę dużo mam ziemi do obrobienia, dom i szkraby w domu i komunia za pasem . Pomyślałam, że jak przykryję na jakiś czas, to jej nie zaszkodzi...... ojojjj
2 dni temu sama tam wszystko skopałam, wywiozłam chwasty i trawę. Mata, żeby praca nie poszła na marne - rośnie to wszystko niechciane jak szalone

Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies