Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » rabata po oknem - czy te rosliny do siebie pasują ?

Pokaż wątki Pokaż posty

rabata po oknem - czy te rosliny do siebie pasują ?

katiaxx 11:33, 16 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
nie musi byc iglak, chciałam żeby coś przełamało tę niska linię.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Selly 11:43, 16 kwi 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
katiaxx napisał(a)



- a co posadzić zamiast cisa ?



A ja myślę , że cisy na pniu byłyby idealne, tylko drogie okrutnie. Jeśli przekroczą Twój budżet , to wtedy trzmieliny na pniu. Trzmielina nadaje się do półcienia. Jeszcze ewentualnie wierzba Hakuro , ale to najgorszy wybór (przy czym najtańszy) bo zimą będzie łysa i szybko się starzeje, ale na pewno wytrzyma w cieniu.
Iglak lub trzmielina sprawi , że nie będzie łyso zimą, kiedy zanikną ci funkie i inne byliny.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Kuklik 15:54, 16 kwi 2014


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
katiaxx napisał(a)


Masz rację, może zostawię hakone zieloną, nazywa się chyba "aura" a fukie dam tylko biało-zielone żeby rozjaśnić, wyrzucę tawułkę, na rysunku naniosłam okna tej samej wielkości ale jedno jest sporo większe - takie witrynowe, ok 70-80 cm od ziemi, ale już pod drugim mogę dać środkowe piętro, tylko na co się zdecydować, wieczorem poszukam w necie co lubi cień.
Niezbyt podobają mi się te chude, strzeliste cisy, te rozłożyste są znów za szerokie, wieczorem zrobię rysunek z czymś na pniu, tylko co lubi cień ? - ta strona jest w zasadzie pół-wsc. jest tam słońce do 10 godz.
Bardzo Wam dziękuję, ktoś musi mnie przystopować


W cieniu spokojnie poradzi sobie też miłorząb na pniu i leszczyna pogięta. Ja mam tak od północnej strony domu i się sprawdza Tu masz zdjęcie, miłorząb jeszcze malutki, ale radzi sobie
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
katiaxx 19:16, 16 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
kuklik - pięknie to u Ciebie wygląda, a to an pierwszym planie to kosodrzewina ?byłam dziś w naszej szkółce, cis na pniu - 250 zł, przekracza mój budżet, a miłorzębu na pniu nie ma, choć jestem wielką fanką miłorzębu
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
agatanowa 20:50, 16 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
wspaniała ta leszczyna, myślałam, że wiąz jakiś
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
katiaxx 07:59, 17 kwi 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
zarzuciłam zatem opcję 1 bo faktycznie jest bardzo leśna , poniżej inne, nie wiem, mam co raz więcej wątliwości (ale jak ewoluowałam jeśli chodzi o graficzną stronę





brakuje mi tu jakiś drobnych białych kwiatków
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies