Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Japonia - ogrody

Pokaż wątki Pokaż posty

Japonia - ogrody

Domi 21:28, 15 mar 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Ogrody zamkowe w Nagoi - akurat wiśnie kwitły




____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 21:39, 15 mar 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Ufff, skończyłam Teraz Wy sobie oglądajcie, a ja odpoczywam.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
anna_lastowska 22:19, 15 mar 2011


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Wielkie dzięki, Domi, za ten wspaniały spacer
W japońskich ogrodach cudne jest to umiłowanie detalu a zarazem prostota formy.
A może ktoś ma własne japońskie zakątki?
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Gardenarium 22:21, 15 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Oglądam i podziwiam. Wyobraź sobie, że tydzień temu, zanim ziemia się zatrzęsła, brałam pod uwagę wyjazd do Japonii w październiku na 9 dni z biura z którym jeżdżę do Anglii.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 23:29, 15 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
cudowne ogrody, kiedyś w programie przyrodniczym widziałam jak faceci skubią na wysokościach te formowane drzewa, myślę ,ze jeszcze coś zobaczymy?))wklejaj Domi)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Domi 06:00, 16 mar 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Nagoja - mały skwer w centrum miasta
Urzekł mnie pomost wśród roślinności.




____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Danusza 07:43, 16 mar 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
piękne zdjęcia ,fascynujący kraj takie nieszczęście spotkało jestem pełna podziwu dla ludzi tam mieszkających
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Domi 09:26, 16 mar 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Japończycy stosują bonsai z konieczności, nie z wyboru, bo mają bardzo mało przestrzeni do życia. Większość powierzchni kraju stanowią góry, więc gęstość zaludnienia na terenach, gdzie można żyć jest ogromna. Nie ma tam miejsca na rozległe ogrody. Mieszkania i domy są maleńkie, bo trzeba dzielić się terenem z innymi. Ziemia jest bardzo droga. W miastach domy stykają się ścianami. Jeśli odziedziczy się ziemię po przodkach, podatek jest tak wysoki, że nie opłaca się jej zatrzymać. Wszystko po to, żeby dzielić się ziemią i nie zatrzymywać jej w swoich rękach. Powszechne są domy w ogóle bez ogródka i bez działki wkoło domu. Jeśli japońskie dzieci nie mają miejsca na pieska lub kotka, hodują robaczki (np. świerszcze) w słoikach. Jak już są pieski, to najmniejszych ras, żeby nie zajmowały miejsca. W tej sytuacji drzewka w ogrodzie muszą być pod kontrolą, żeby nie weszły na domek sasiada. Muszą być cięte i formowane, trzymane cały czas w ryzach. Japończycy, z którymi pracuję, czują się w Polsce świetnie, głównie za sprawą przestrzeni, dużej ilości zieleni, lasów, pól, dużych mieszkań itp., no i innego systemu pracy; niechętnie myślą o powrocie do siebie. W obliczu ostatnich wydarzeń, w ogóle nie chcą ruszać się z Polski. Doceniają to, co mamy: klimat, położenie geograficzne, przestrzeń.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 10:09, 16 mar 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
gardenarium napisał(a)
Oglądam i podziwiam. Wyobraź sobie, że tydzień temu, zanim ziemia się zatrzęsła, brałam pod uwagę wyjazd do Japonii w październiku na 9 dni z biura z którym jeżdżę do Anglii.


Jak sytuacja uspokoi się i odbudują zniszczenia, warto pojechać, żeby zobaczyć niezwykłe zderzenie nowoczesności z tradycją, japońskiego stylu i stylu zachodniego, no i drzewka formowane na każdym kroku. Niestety nie widziałam ogrodów cesarskich w Tokio. Były zamknięte dla zwiedzających. Muszą być piękne, sądząc po wyglądzie placu przed pałacem cesarskim- wszystkie drzewa wyformowane na powierzchni kilku kilometrów kwadratowych.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 10:35, 16 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ogrody cesarskie są w planach, ale chyba wycieczka bedzie odwołana
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies