Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Dracena

Pokaż wątki Pokaż posty

Dracena

Joanna___ 21:01, 09 wrz 2016

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Końcówki zasychają,bo ma za suche powietrze.
O jaki kształt ci chodzi?
To co możesz zrobić to uciąć ją tuż pod liśćmi.Tak,zostaną 3 badyle na jednej nodze.Z tych badyli wypuści po kilka nowych rozet z liśćmi i będzie gęściej.Czy o to chodzi?Jeśli tak to tnij na wiosnę,bo teraz nowe przyrosty wybiegną do światła(zima idzie).
____________________
Mirka 21:32, 22 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Mam ukorzenioną sadzonkę ale coś mi choruje.Co wypuści listek to następny zasycha na końcach.Postawi ktoś diagnozę?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
olga_prz 09:25, 31 lip 2018

Dołączył: 31 lip 2018
Posty: 1
Dzień dobry. Wlasnie dolaczylam do grupy i od razu pisze do Panstwa prosbe o identyfikacje tego, co rosnie w mojej dracenie. Wyglada jak grzyb. Dodam, ze zmienilam dracenie doniczke i ziemie jakies 2 miesiace temu. Ma tez drenaz na spodzie. Czy ten 'obcy' jest dla niej grozny? Usunac?

Gardenarium 17:41, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mirka napisał(a)
Mam ukorzenioną sadzonkę ale coś mi choruje.Co wypuści listek to następny zasycha na końcach.Postawi ktoś diagnozę?


Przyczyna zapewne zależy od gleby. Albo ma za mokro, draceny nie lubią zbyt mokrego podłoża. Zasychanie tego rodzaju jest zimą, z powodu suchego powietrza także, ale teraz przecież zimy nie mamy. Podejrzewam glebę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:41, 04 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
olga_prz napisał(a)
Dzień dobry. Wlasnie dolaczylam do grupy i od razu pisze do Panstwa prosbe o identyfikacje tego, co rosnie w mojej dracenie. Wyglada jak grzyb. Dodam, ze zmienilam dracenie doniczke i ziemie jakies 2 miesiace temu. Ma tez drenaz na spodzie. Czy ten 'obcy' jest dla niej grozny? Usunac?



Usunąć, pewnie. Poobrywać też te kikutki po liściach sterczące do gołego pnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mangaa 15:40, 10 lut 2019

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Witam, co dolega mojej dracenie? Najpierw poleciały liście na dolnych pniach a teraz dzieje się to z wyższym. żółkną brązowieją i usychają.
Gardenarium 15:50, 10 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zima, ciepłe, suche powietrze, za ciepło. Może za dużo podlewania? Ona nie lubi za mokro.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mangaa 10:23, 15 lut 2019

Dołączył: 03 paź 2017
Posty: 44
Dziękuję za odpowiedź.
No zaczęło się po tym jak ją umyłam pod prysznicem, wiec może faktycznie...
Aliszek 19:11, 01 mar 2019

Dołączył: 01 mar 2019
Posty: 1
Chciałabym od razu przeprosić za drastyczne zdjęcie, ale sama się przeraziłam gdy to zobaczyłam. Kilka dni temu gdy wróciłam do domu (po 4 miesiącach) zobaczyłam moje rośliny a wsrod nich dracenę, która dostałam jakis rok temu. Niestety narzeczony prawdopodobnie zabił to cudo, w dodatku gdy zobaczył ze liście opadły to obciął czubki w nadziei ze odrosną. Chciałabym się poradzić czy jest w ogóle szansa aby ja jakos uratować? Pędy od czubka praktycznie do połowy są miękkie.
Gardenarium 20:11, 01 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wyrzucić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies