Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odnawiam ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnawiam ogród

Juzia 11:59, 13 maj 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Najprościej jest zrobić plan tylko z domem, budynkami gosp. i drzewami jakie mają zostać.
Póżniej nanosisz ścieżki, a na końcu wyznaczasz linie rabat i tym samym trawnika.
Jak masz to co wyżej....to wtedy nanosisz rośliny.
Z takim planem od początku jest najlepiej, bo unikasz dużo błędów i notorycznego przesadzania roślin.
A póżniej to już zostaje realizacja



Z tych bałwanków bukszpanowych to może da się stożki zrobić? Albo kulki ?
A czemu czekasz do jesieni? Boisz się o rośliny czy jakieś inne czynniki?

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
dolcevita 12:16, 13 maj 2014


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Boję się o krzewy bo mają one już trochę lat... poza tym mają już zalążki owoców i nie wiem czy to jest odpowiedni moment do przesadzania.

Jeśli chodzi o plan tak jak mówisz to dokładnie tak zamierzam zrobić

Z bukszpanami nie wiem co zrobić... Nie podcinałam ich w tym roku, niech coś tam urośnie a potem będę myśleć. Na pewno w niektórych obetnę górę i zrobię kulki, a część może tak jak mówisz - stożki.

Jeszcze chciałabym powiedzieć, że jedyne co do tej pory zrobiliśmy w tym ogrodzie to zlikwidowaliśmy warzywnik na środki, tam gdzie jest odsiana trawa, i po lewej, też gdzie jest odsiana trawa, był płotek przy którym rosły róże. Plotek zlikwidowaliśmy, żeby zrobić przestrzeń a róże przesadziliśmy pod balkon. Robiliśmy to w marcu a róże dopiero teraz zaczęły dawać oznaki życia, więc przechorowały troszkę.

Latem, kiedy będzie już wszystko kwitło i będzie łatwiej poznać roślinkę, chce zrobić dokładny spis roślin jakie w tym momencie rosną, i wtedy myśleć nad kompozycją rabat
____________________
Odnawiam ogród
Juzia 12:32, 13 maj 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
No to plany masz super
Teraz tylko narysuj wszystko na papierze, oznacz sobie rośliny do przesadzenia...i jesienią jedziesz z robotą

Bukszpany im więcej się przycina tym bardziej rosną.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
dolcevita 12:34, 13 maj 2014


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Hmmm. to może jednak je przytnę? Czy jest na to odpowiedni czas, np wiosna, czy można to robić w każdym momencie?
____________________
Odnawiam ogród
Juzia 12:41, 13 maj 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Wiosną pierwszy raz marzec/kwiecień, drugi - koniec czerwca, trzeci sierpień.
Trzeci raz nie jest konieczny, bo to tylko kosmetyka...jak coś urosło i wystaje np znad kulki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 12:42, 13 maj 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Jeśli bukszpan nie ma teraz świeżych przyrostów, to mogłabyś ciąć....ale do czerwca już mało zostało
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
dolcevita 12:50, 13 maj 2014


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Boję się tych bukszpanów... Kompletnie nie wiem jak się za nie zabrać żeby po prostu tego nie zepsuć i nie zniszczyć rośliny...
____________________
Odnawiam ogród
Juzia 13:02, 13 maj 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Przyjdzie koniec czerwca...bierzesz nożyce do topiarów i ciachasz
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
dolcevita 13:04, 13 maj 2014


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Coś czuję że minie wiele lat zanim zrobię w tym ogrodzie porządek. Jeszcze ilość tych bukszpanów mnie przeraża po prostu.... Jak zajdę do domu to policzę!
____________________
Odnawiam ogród
Juzia 13:07, 13 maj 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Boszzzzz.... nie grzesz kobieto!!!!
Bukszpanów za dużo????

To oddaj Chętnie przygarnę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies