Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odnawiam ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnawiam ogród

Aneta1309 22:13, 17 maj 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Witam, nie lada wyzwanie Cię czeka z tym ogrodem trzymam kciuki a dylematów bukszpanowych zazdraszczam u mnie bukszpanów nigdy dość.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
dolcevita 11:39, 16 wrz 2014


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Witajcie Dawno sie nie odzywałam bo w zasadzie w ogrodzie nic sie nie działo konkretnego. Jak co rosło tak rosło, a ja pozwalalam im rosnac, potem zaczal sie remnot, ocieplanie domu, wiec na podworku bylo podobojowisko! Teraz juz powoli konczy sie a ja planuje konkretne "przeprowadzki" w ogrodzie A więc zaczynam:
1. Te krzewy które rosną tu tak sobie "ni w pic ni w oko" (to są cały czas te same krzewy tylko z róznych stron świata )


zostaną przesadzone tu: (tylko najpierw trzeba uporzadkowac to miejsce)rosną tu malinyi porzeczki a na reszcie są chwasty. Jedną porzeczkę się wyrzuci bo nie ma owocow i schnie i posadzi sie tam aronie, biala porzeczke i agrest. Z tym ze biala porzeczka i aronia to stare krzewy i mam pewnie obawy, ale trudno, co ma byc to bedzie.

2. Róże ktore rowniez rosna "ni w pic ni w oko" na srodku dzialki zostaną przesadzone mniej wiecej tam gdzie rosly krzewy z tym ze bedzie piekna rabatka falista przy siatce


A a gory bedzie to wygladalo mniej wiecej tak:

Tam jest narysowane ze malin jest tak duzo, to nie prawda, tam jest taka przerwa ktora zamierzam wykorzystac Nastepnym razem cykne fotke tego miejsca

Jakieś rady? Sugestie?
Pozdrawiam
____________________
Odnawiam ogród
Kasial 14:59, 22 wrz 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Witaj
Przejżałam Twój wątek. Faktycznie masz posadzone bez ładu i składu tak jak u mnie!!! nosz prawie wszystko trzeba u mnie przesadzać. No przesadziłam, może połowę, a 1/4 do wywalenia.
Dziękuję mojej babci za posadzenie róż, i innych dobrodziejstw ale jeszcze dużo pracy przede mną żeby to nabrało spójności i wyglądu
Trzymam kciuki za metamorfozę będę zaglądała, bo borykam się z podobnymi zagwozdkami
Za dużo nie pomogę, bo uczę się dopiero ale i nie zaszkodzę
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
dolcevita 17:29, 16 mar 2015


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Witajcie! W lato malo robilam bo ocieplalismy dom i po prostu nie mialam ani sily ani kasy na ogrod. Z nowym rokiem przyszly nowe pomysly. Pokaze Wam co udalo nam sie do tej pory zrobic

Te krzewy przesadzilismy w ten "bardak" :

i obecnie wyglada to tak:

Na ten rok zaplanowane jest jeszcze posadzenie na jesien thui wzdluz plotu
A rosliny ktore tam rosna (widac je na 2 zdjeciu gdzie pokazuje przesadzone krzaki) przesadzimy przed te tuje. Beda rosly na zielonym tle.

Pokaze Wam jeszcze gdzie bedzie warzywnik

Warzywnik bedzie tam gdzie obecnie jest foliak a z prawej strony bedzie szklarnia. Tylko to sa plany na przyszly rok. W tym roku foliak zostaje tam gdzie jest, a teraz na wiosne wylejemy fundamenty pod szklarnie, zasypiemy ziemia i zrobie posieje tam warzywa w gruncie.

To na tyle na dzis, odezwe sie latem bo lada dzien RODZE
____________________
Odnawiam ogród
dolcevita 10:24, 10 paź 2015


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 41
Witajcie po dlugiej przerwie Przez lato w ogrodzie nie dzialo sie prawie nic. Wszystko zylo swoim zyciem. Teraz biore sie za kolejne punkty metamorfozy.
Wzdluż plotu gdzie rozly rosliny, oczywiscie bez ladu i skladu, zdjelam darnine wykopalam co niepotrzebne i wywalilam na smietnik. wyglada to teraz tak:
Na srodku jest stary pien porosniety jakims bluszczem, roza i forsycja. To bedzie usuniete, czekam tylko az maz naiberzemocy do pracy po lewej stronie beda roze, mam troche do przesadzenia i chce kupic dodatkowo okrywowe. Natomiast nie wiem co posadzic po prawej stronie. Siedza tam teraz floksy ktorych nie chce wyrzucac. Chce zeby tam zostaly, nie koniecznie w tym miejscu. Mam jeszcze mala rozowa hortensje i chcialabym ja gdzies tam wsadzic. Na calej dlugosci pod plotem beda tuje szmaragd, ale to na wiosne.

Pomozcie mi z ta rabatką ! Proszę !
____________________
Odnawiam ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies