Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogródek na Suwalszczyźnie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogródek na Suwalszczyźnie

ela 13:41, 18 mar 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
Ogród jest spory (35m na 39m). Dopiero od jesieni mam całą działkę ogrodzoną więc mogę zacząć powaźniej myśleć o nasadzeniach. Tak jak napisałaś, u nas jest zimno i wietrznie i niektóre rośliny mogą nie wytrzymać. O winogronach myślałam, ale jeszcze nie mam.Może jak będzie wiata? Taras jest bez zadaszenia i czegośc co trzymałoby winogrona
____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
kaisog1 13:58, 18 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
A mnie wyszło coś takiego, może się przyda


Przeniosłabym wiatę w prawy górny róg a tam gdzie planowana wiata dałabym rabatę plus miejsce np. na ognisko. To są jedynie zarysy rabat, można je zmniejszyć, zwiększyć Warzywnik zrobiłabym w długich skrzyniach, żeby było atrakcyjnie.
Przy wejściu do sadu dałabym pergolę.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Michael 14:16, 18 mar 2011


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 1112
Witam serdecznie...
Widzę, że ogród masz naprawdę spory aż pozazdrościć
widzę również, że już pomagają Ci zagospodarować Twoje poletko ...

pozdrawiam Michał
____________________
Ogród to moja pasja... Michael my Garden Wiosna w ogrodzie Michaela Spring Michael Garden
kaisog1 14:25, 18 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Michał ja tylko bazgrole i pewnie na nic sie to nie przyda ale lubie sobie pomalować
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ela 15:31, 18 mar 2011


Dołączył: 16 mar 2011
Posty: 461
kaisog1 napisał(a)
A mnie wyszło coś takiego, może się przyda


Przeniosłabym wiatę w prawy górny róg a tam gdzie planowana wiata dałabym rabatę plus miejsce np. na ognisko. To są jedynie zarysy rabat, można je zmniejszyć, zwiększyć Warzywnik zrobiłabym w długich skrzyniach, żeby było atrakcyjnie.
Przy wejściu do sadu dałabym pergolę.


Gosiu, wielkie dzięki. Fajny rysunek. Myślę, że wiata zostanie w lewym rogu, bo byłby problem z wwiezieniem opału a później z wnoszeniem go do kotłowni. Mam też płotek i chciałabym żeby został. Mój plan na teraz to zmodyfikować rabaty wokół domu.
Na rabacie od wschodu mam hortensję pnącą, co do niej dosadzić?



Na tej rabacie mam kosodrzewinę, trochę wrzosów, sosnę ościstą....

____________________
Ela-Mój ogródek na Suwalszczyźnie
Matka 16:14, 18 mar 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Elu, ja bym wokół chałupki dała opaskę z kamyczków
wyszkoliłam się troszkę, co?u siebie nie mam ale kładę już niedługoładniej będzie to wyglądać, a na tej rabatce troszkę kolorków bym dała
____________________
U Matki
Syla 16:28, 18 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
kaisog1 napisał(a)
Michał ja tylko bazgrole i pewnie na nic sie to nie przyda ale lubie sobie pomalować



Już nie bądź taka skromna naprawdę ładnie a plenery jak Ci wychodzą ..... razem z Michałem robicie to pierwsza klasa tylko pozazdrościć
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
kaisog1 16:48, 18 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Sylwia i co z tego, że cos nabazgrole jak w wiekszości wypadków nie wiem co z czym Ja nie mam takiej łatwości dobierania roślin, muszę się naczytać, napatrzeć a potem i tak Danusia lub Wy robicie korektę hahahhaha
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Syla 17:44, 18 mar 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
kaisog1 napisał(a)
Sylwia i co z tego, że cos nabazgrole jak w wiekszości wypadków nie wiem co z czym Ja nie mam takiej łatwości dobierania roślin, muszę się naczytać, napatrzeć a potem i tak Danusia lub Wy robicie korektę hahahhaha


Gosiu to działa w obie strony .... jak popatrzysz ma moje bazgroły to również i Tobie przychodzi na to miejsce inny pomysł no powiedz .... nie jest tak ...... jedno miejsce do zagospodarowania - trzy głowy do wymyślania to się równa trzy pomysły
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
kaisog1 18:05, 18 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
No zgadza się Co trzy głowy to nie jedna. Sylwia poza tym Ty również bardzo dobrze rysujesz.

Elu a widzisz... bo ja skojarzylam wiatę jak zadaszenie na samo drewno. Nie pomyślalam o innym opale A tą hortensję to gdzie masz? Na rabacie przy domu? Bo jakoś nie mogę się połapać
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies