Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Yac 08:59, 15 lip 2021

Dołączył: 14 lip 2021
Posty: 1


Cześć, to mój pierwszy post na forum i od razu pytanie. Czy to wiśnia antypka?
Magda84 18:12, 26 lip 2021

Dołączył: 19 lip 2021
Posty: 1
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa orientuje się jak nazywa się ta roślinka?
deszczowymaj 17:23, 27 lip 2021


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Magda84 napisał(a)
Dzień dobry, czy ktoś z Państwa orientuje się jak nazywa się ta roślinka?




Paulownia

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Papayka 11:33, 19 sie 2021

Dołączył: 19 sie 2021
Posty: 2
Dzień dobry, proszę o pomoc w identyfikacji drzewa. Drzewko bardzo szybko idzie do góry i rozwija dużo liści. Posadzone jesienią zeszłego roku. Nie miało jeszcze żadnych kwiatów. Miało być owocowe, ale nie mogę go zidentyfikować.
Papayka 11:36, 19 sie 2021

Dołączył: 19 sie 2021
Posty: 2
Dzień dobry, proszę o pomoc w identyfikacji drzewa. Drzewko bardzo szybko idzie do góry i rozwija dużo liści. Posadzone jesienią zeszłego roku. Nie miało jeszcze żadnych kwiatów. Miało być owocowe, ale nie mogę go zidentyfikować.
Sonia_M 11:38, 01 wrz 2021

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Mam prośbę do ekspertów, żeby pomogli mi ustalić jak nazywa się moja magnolia. Kupiłam ją 2 lata temu w szkółce, miała przyczepioną etykietkę, że jest to magnolia gwiaździsta Rosea. Niestety w tym roku zakwitła zupełnie inaczej niż miała i teraz nie wiem co to za drzewo i jakie wielkie może wyrosnac. Tak wyglądał kwiatek.
Monika83 20:25, 01 wrz 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2976
Sonia_M napisał(a)
Mam prośbę do ekspertów, żeby pomogli mi ustalić jak nazywa się moja magnolia. Kupiłam ją 2 lata temu w szkółce, miała przyczepioną etykietkę, że jest to magnolia gwiaździsta Rosea. Niestety w tym roku zakwitła zupełnie inaczej niż miała i teraz nie wiem co to za drzewo i jakie wielkie może wyrosnac. Tak wyglądał kwiatek.
. To jest magnolia pośrednia Alexandrina, dorasta do 4-5m wysokości.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Sonia_M 08:07, 02 wrz 2021

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Monika83 bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
To teraz mam problem, bo tam miało być małe drzewko, a nie 5 metrowe. Nawet tego reklamować nijak nie mogę, bo przecież nie mam już paragonu po 2 latach i nie mam jak udowodnić, że w szkółce mi sprzedali zupełnie coś innego.
Obok, jakieś 3 m od tej magnolii mam posadzoną magnolię Black Tulip. Nie będzie to teraz za blisko?
Monika83 12:04, 02 wrz 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2976
Sonia_M napisał(a)
Monika83 bardzo dziękuję za szybką odpowiedź.
To teraz mam problem, bo tam miało być małe drzewko, a nie 5 metrowe. Nawet tego reklamować nijak nie mogę, bo przecież nie mam już paragonu po 2 latach i nie mam jak udowodnić, że w szkółce mi sprzedali zupełnie coś innego.
Obok, jakieś 3 m od tej magnolii mam posadzoną magnolię Black Tulip. Nie będzie to teraz za blisko?
. 3m to jest za blisko, Alexandina jest szeroka w przyszłości.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Sonia_M 14:15, 02 wrz 2021

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Monika83 napisał(a)
. 3m to jest za blisko, Alexandina jest szeroka w przyszłości.


A ile metrów między tymi dwiema magnoliami musiałabym zrobić?
Jeszcze one są tak w odległości 1 m od szpaleru tuj szmaragdowych.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies