Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

ele2001 13:12, 21 lis 2014


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
Krzew jest porośnięty pnącym chwastem Kolczurką klapowaną (Echinocystis lobata) przy okazji nasiona rośliny są trujące.
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
siakowa 13:59, 21 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
drzewo dzieki Przemek
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Gardenarium 16:52, 21 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Strzeż się tego pnącza

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2223-kolczurka-klapowana-echinocystis-lobata
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
siakowa 19:15, 21 lis 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Danusii na szczescie daleko ode mnie. Z ciekawosci pytalam.bo ciekwych owockow jej nie mozna odmowic
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
iryseq 12:09, 20 gru 2014


Dołączył: 23 kwi 2014
Posty: 45
Można już rozpoznać gatunek? Czy jeszcze są maluchy?
/img]
1.
2.
3.
4.
____________________
... W ogrodzie wspólnych marzeń każdy kwiat pachnie szczęściem ... Początki na glinie
ZbigniewG 16:58, 20 gru 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8887
pierwsze kwitnienie jest często zupełnie inne niż u dorosłych hortensji pierwsza to może być Polar Bear ale taki powycinany kształt mają też inne , druga podpada pod Vanille Fraise ale to tylko gdybanie
jeżeli zależy Ci na nazwach to musisz w przyszłym sezonie zrobić zdjęcia w różnych fazach rozwoju

niektóre odmiany różnią się np tylko strukturą liścia -obłęd
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 15:09, 08 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
abigail napisał(a)
Mógłby mi ktoś pomóc co to jest za drzewo ? .

i co to jest za krzew



Moim zdaniem to pierwsze to akacja a drugie wierzba, wierzba to też drzewo, tylko cięte mocno się rozgałęzia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abigail 17:43, 08 sty 2015

Dołączył: 08 sty 2015
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)


Moim zdaniem to pierwsze to akacja a drugie wierzba, wierzba to też drzewo, tylko cięte mocno się rozgałęzia.

Dziękuję bardzo. Ja się zastanawiałam nad wiązem/czarną topolą co Pani oceniła jako akacja. Zaś wierzbę oceniałam na trzmielinę. Tej wierzby nikt nie ciął, sama tak urosła, może to jeszcze młoda wierzba.
Chyba moje typy są mało prawdopodobne bo to samosiejki na polu.
Gardenarium 18:15, 08 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Na pewno odpowiedziałabym trafniej gdybym widziała liście, w pierwszym odruchu mi się takie coś nasunęło, ale wróżką nie jestem, jak mam takie zdjęcia z daleka i bez liści Pokaż drzewa w fazie wegetacji to powiem może inaczej.

Akacja ma kolce a czy tamto ma kolce?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abigail 18:53, 08 sty 2015

Dołączył: 08 sty 2015
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
Na pewno odpowiedziałabym trafniej gdybym widziała liście, w pierwszym odruchu mi się takie coś nasunęło, ale wróżką nie jestem, jak mam takie zdjęcia z daleka i bez liści Pokaż drzewa w fazie wegetacji to powiem może inaczej.

Akacja ma kolce a czy tamto ma kolce?

Niestety nie kuło.
A czy topola jak jest młoda zawsze ma gładką skórę?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies