Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie drzew i krzewów liściastych

nicol21 09:10, 03 lis 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Wydaje mi się, że w koncu udało mi się znaleźć nazwę tego cuda: szczęślin późny/ Clerodendrum trichotomum.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
rhcp89 18:48, 04 lis 2020

Dołączył: 04 lis 2020
Posty: 2
Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu co to za roślina :






-najważniejsze czy to jest drzewo czy krzew? (W lesie w którym chcą to wyciąć występuje zarówno z kilkoma pniami jak i z jednym ale grubym).
-czy to na pewno nie jest topola? (Chudsze topole nie podlegają niestety opłatom za wycięcie)

Zdjęcia przedstawiają różne egzemplarze tego samego gatunku. Jak patrzyłem w internecie to topola berlińska lub balsamiczna ma podobne liście. Sam się na drzewach (krzewach) w ogóle nie znam.
Tallia 19:11, 04 lis 2020

Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim forumowiczom,
nie wiem czy da sie stwierdzić z jaką odmianę magnolii mamy do czynienia jedynie na podstawie wyglądu liści i prawdopodobnego koloru kwiatów Jeśli się w ogóle da, to pewnie tylko na tym forum. Magnolię dostałam w prezencie, ma kwitnąć na żółto. Niestety ofiarodawca nie zapytał w szkółce co to dokładnie za odmiana. Mam malutką działkę, bo tylko 550m2 i trochę się boję, że trafię na 8-10 metrowe drzewo.
Zdjęcia wykonane wiosną i jesienią. Może mój optymizm mnie zawiedzie i zwyczajnie nie da się stwierdzić co to za odmiana, mimo wszystko bardzo was proszę o rzucenie okiem. Z góry dziękuję choćby za informację, że się nie da .


Andrzej_ 08:46, 05 lis 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
rhcp89 napisał(a)
Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu co to za roślina :


-najważniejsze czy to jest drzewo czy krzew? (W lesie w którym chcą to wyciąć występuje zarówno z kilkoma pniami jak i z jednym ale grubym).
-czy to na pewno nie jest topola? (Chudsze topole nie podlegają niestety opłatom za wycięcie)

Zdjęcia przedstawiają różne egzemplarze tego samego gatunku. Jak patrzyłem w internecie to topola berlińska lub balsamiczna ma podobne liście. Sam się na drzewach (krzewach) w ogóle nie znam.


To czeremcha amerykańska; tak jak piszesz może mieć pokrój krzewu, wielopniowego drzewa lub drzewa na pojedynczym pniu. Rośnie silnie i jest ekspansywna. U nas traktowana jako gatunek inwazyjny.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 10:51, 05 lis 2020


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Tallia napisał(a)
Dzień dobry wszystkim forumowiczom,
nie wiem czy da sie stwierdzić z jaką odmianę magnolii mamy do czynienia jedynie na podstawie wyglądu liści i prawdopodobnego koloru kwiatów Jeśli się w ogóle da, to pewnie tylko na tym forum. Magnolię dostałam w prezencie, ma kwitnąć na żółto. Niestety ofiarodawca nie zapytał w szkółce co to dokładnie za odmiana. Mam malutką działkę, bo tylko 550m2 i trochę się boję, że trafię na 8-10 metrowe drzewo.
Zdjęcia wykonane wiosną i jesienią. Może mój optymizm mnie zawiedzie i zwyczajnie nie da się stwierdzić co to za odmiana, mimo wszystko bardzo was proszę o rzucenie okiem. Z góry dziękuję choćby za informację, że się nie da .


Nie wiem czy ktoś się odważy nazwać odmianę na podstawie Twoich fotek. Dopiero kiedy zakwitnie będzie można powiedzieć coś więcej; niestety nie widzę na pędach pąków kwiatowych.
Wszystkie żółte odmiany mają w rodowodzie magnolię acuminata, a więc ich przeciętna siła wzrostu będzie większa niż np. magnolii pośredniej. Sporym drzewem jest "Elizabeth", "Woodsman", czy "Yellow River", ale w szkółkach dostępne są też odmiany bardziej kompaktowe, np."Sunrise" albo nowa "Honey Tulip".
Jako się rzekło - kiedy zakwitnie będziesz wiedziała dużo więcej: termin kwitnienia, czy kwitnie przed rozwojem liści czy równocześnie, liczbę i kształt petali, odcień żółci, czy są nabiegnięcia koloru zielonego i / lub różowego, w jakim kształcie ta dodatkowa barwa itd.
Może warto zapytać u Zymona?
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
rhcp89 18:11, 05 lis 2020

Dołączył: 04 lis 2020
Posty: 2
Bardzo dziękuję Andrzeju !
ZbigniewG 19:07, 05 lis 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
Śpij spokojnie magnolie z łatwością możesz utrzymać w ryzach nawet te silnie rosnące, odchodzi się od poglądu że nie powinno się ich przycinać. A w szkółkach raczej(?) nie kupisz tych najpotężniejszych
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Tallia 21:38, 05 lis 2020

Dołączył: 28 kwi 2020
Posty: 2
Serdecznie Wam dziękuję za odpowiedzi! Muszę się zatem uzbroić w cierpliwość i dobry sekator .
antracyt 17:39, 06 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
rhcp89 napisał(a)
Dzień dobry,

Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu co to za roślina :






-najważniejsze czy to jest drzewo czy krzew? (W lesie w którym chcą to wyciąć występuje zarówno z kilkoma pniami jak i z jednym ale grubym).
-czy to na pewno nie jest topola? (Chudsze topole nie podlegają niestety opłatom za wycięcie)

Zdjęcia przedstawiają różne egzemplarze tego samego gatunku. Jak patrzyłem w internecie to topola berlińska lub balsamiczna ma podobne liście. Sam się na drzewach (krzewach) w ogóle nie znam.

Z liści i kory wygląda jak czeremcha
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gardenarium 23:28, 12 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
WiechAlex napisał(a)


Zimozielony krzew o dużych ok 9 cm liściach ciemno zielonych błyszczących na zewnętrznej powierzchni liściach od spodu jaśniejszych i matowych. Liście o krawędziach lekko ząbkowanych.


Laurowiśnia. Krzew zimozielony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies