Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Betula pendula 'Youngii' - brzoza brodawkowata "Youngii"

Pokaż wątki Pokaż posty

Betula pendula 'Youngii' - brzoza brodawkowata "Youngii"

Sonia_M 09:26, 16 kwi 2021

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Bardzo proszę o radę. 5 lat temu posadziłam brzozę szczepioną youngi. Niestety w tym roku została kupiona działka granicząca z moją i trwa tam budowa domu. Dom jest tak usytuowany, że okna na piętrze wychodzą w moją stronę na taras. Nie pomyślałam wcześniej o tym, że kiedyś takie coś może nastąpić. Chciałabym tą brzozę przesadzić gdzieś indziej, bo ona mi nigdy na wysokość już nie urośnie a w zamian wsadzić w te miejsce ambrowca.
Jak mam to zrobić i kiedy, żeby ta brzoza przeżyła?

Ta brzoza na wiosnę ma zawsze fajne listki, a później co roku łapie mi jakieś choroby grzybowe. Robiłam opryski, ale jakoś nic to nie daje.
Czy jak wyciągnę z tego miejsca tą brzozę i wykopię większy dół a ziemię wyrzucę, to czy ten ambrowiec nowy też będzie w tym miejscu potem chorował?
Coś powinnam zrobić z tym miejscem przed posadzeniem?
Sonia_M 10:00, 16 kwi 2021

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Tak obecnie wygląda brzoza i budowany dom za nią.

Ewilena 19:15, 30 maj 2021


Dołączył: 01 wrz 2018
Posty: 115
Gardenarium napisał(a)
Generalnie nie podcina się, chyba że leży na ziemi, ona ma malowniczy pokrój, po co to psuć?

A jak już gałązki leżą na ziemi, to w którym miejscu się je podcina?
Czy w miejscu ucięcia się rozgałęzi?
____________________
Ewelina
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies