Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Betula pendula 'Youngii' - brzoza brodawkowata "Youngii"

Pokaż wątki Pokaż posty

Betula pendula 'Youngii' - brzoza brodawkowata "Youngii"

Gardenarium 08:03, 31 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kształt wyspy powinien nawiązywać do charaktery, stylu ogrodu i jak są poprowadzone linie rabat i trawnika. Pokaż je to podpowiem, bo tak się nie da. Może mieć sto kształtów dowolnych - jajo, koło, kwadrat, prostokąt, trapez itd.. nieregularny, nerka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lamia 10:05, 31 mar 2016

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 19
No to poproszę o radę co posadzić pod brzozą. A może zostawić jako soliter ?
Ale z drugiej strony mam tyle miejsca !!

Zdjęcie jest w roku 2012.
lamia 11:50, 31 mar 2016

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 19
Mam do pzesadzenia duże funkie( również o liściach niebieskawych ), 3 szt. Hakonechloe macra. Może posadzić tej brzozie pod nogi ? Jeśli tak jaki kształt załozyć ?
Gardenarium 08:50, 01 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lamia napisał(a)
No to poproszę o radę co posadzić pod brzozą. A może zostawić jako soliter ?
Ale z drugiej strony mam tyle miejsca !!

Zdjęcie jest w roku 2012.


Wyprostować brzozę, posadzić 7 funkii odmiany Patriot i wyciąć kanciki w wysepce.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:52, 01 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lamia napisał(a)
Mam do pzesadzenia duże funkie( również o liściach niebieskawych ), 3 szt. Hakonechloe macra. Może posadzić tej brzozie pod nogi ? Jeśli tak jaki kształt załozyć ?


Ze zdjęcia się nie da podpowiedzieć kształtu, zrób schemat rzut z góry, a chętnie pomogę i narysuję ci kształt i propozycje, tylko zrób dobry rysunek., chodnik jak przebiega itd,
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lamia 09:30, 01 kwi 2016

Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 19
dziekuję za chęć pomocy.
Zrobiłam rysunek, prosty, ale chyba pokazuje gdzie co jest.

Gardenarium 20:04, 07 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może być koło z hostami 7 szt. Patriot




Może byc taki zawijas o linii podobnej do reszty



albo





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mentha 21:23, 11 mar 2017


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Mam pytanie odnośnie cięcia brzozy. Kilka dni temu przyjechali ogrodnicy zrobić pielęgnację ogródka. Ciachnęli mi strasznie brzozę pendulę, która miała gałązki do ziemi. Trochę mi się to dziwne wydawało, żeby ją tak mocno ciąć. A do tego strasznie płacze. Czytam o tym, że w tym terminie się nie tnie brzozy i że one generalnei nei lubią cięcia. Teraz jestem zła ale jak tu nie zaufać firmie ogrodniczej Co teraz można zrobić z tymi ranami. I czy długo odrasta taka korona ?
Gardenarium 21:02, 12 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nic teraz nie robić, czekać.
Czy długo odrasta, nie wiem jak ucięli, jak wyglądała?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mentha 21:57, 12 mar 2017


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Pani Danusiu ! Latem wyglądała tak: (miała gałęzie prawie do ziemi)



A teraz wyglada tak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies