Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogródek potrzebuje pomocy :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogródek potrzebuje pomocy :)

agula 17:17, 09 cze 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 14

mój ogródek potrzebuje pomocy

____________________
mój ogródek potrzebuje pomocy
Gardenarium 17:33, 09 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wczesna wiosna - krokusy, przebiśniegi potem szafirki, hiacynty, następnie narcyzy i tulipany.


POtem orliki, róze ostróżki i naparstnice. Potem jarzmianki i jeżówki.

Na jesień przebarwiające się drzewa (delikatne klony palmowe 'Dissectum Garnet', wrzosy, berberysy niskie)


I już będzie się działo, skoro chcesz i nie ma tu żadnej filozofii, ot zakup te roślinki i posadź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agula 17:40, 09 cze 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 14
Dziekuję Pani Danusiu za podpowiedzi i sugestie
No cos będę działać, jeszcze nie wiem jak się do tego zabrać ale będę próbować
















mój ogródek potrzebuje pomocy






____________________
mój ogródek potrzebuje pomocy
Gardenarium 17:42, 09 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ogród gdzie ciągle ma się coś dziać, jest bardzo trudny w pielęgnacji, bo ciągle musisz coś przesadzać albo dosadzać, wykopywać, przekopywać.

Cebulowe są śliczne, ale potem coś musi je zarastać, czyli np. hosty albo miodunki czy inne liście. Bo brzydkie zasychające liście np. tulipanów nie są ozdobne, a szpecą ogród.

Polecam więc żurawki, jako kolorowe liście na cały rok.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agula 17:48, 09 cze 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 14
asica napisał(a)
Ja bym mogła mieć taki widok z kuchennego okna
Oj będziesz mieć łatwiej niż my. Hortensje nie marzną, rozmaryn i lawenda rosną po kolana, a wilgotny klimat sprawia, że wszystko pięknie się rozwija. Taki to angielski klimat prawda?


tak to prawda z tym klimatem... zimy i mrozów tutaj raczej nie ma
____________________
mój ogródek potrzebuje pomocy
agula 18:32, 09 cze 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 14
yolka napisał(a)
Ojej jak pięknie, co Ty chcesz tu zmieniać? Z wrażenia zapomniałam sie przywitać, a wiec witaj


witaj... miło mi że podoba ci się ale mi się własnie wydaje że czegos tu brak a czegos za duzo. Nie umiem za bardzo zestawiać roslin i nie zawsze wychodzi tak jakbym chciała.
____________________
mój ogródek potrzebuje pomocy
agula 18:39, 09 cze 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Ogród gdzie ciągle ma się coś dziać, jest bardzo trudny w pielęgnacji, bo ciągle musisz coś przesadzać albo dosadzać, wykopywać, przekopywać.

Cebulowe są śliczne, ale potem coś musi je zarastać, czyli np. hosty albo miodunki czy inne liście. Bo brzydkie zasychające liście np. tulipanów nie są ozdobne, a szpecą ogród.

Polecam więc żurawki, jako kolorowe liście na cały rok.


Ojej Danusiu ( czy mogę się tak zwracać?) to nie wiem czy aż takiemu wymagającemu ogródkowi podołam. To może na tych rabatach zostawić częsć roslin zimozielonych i ewentualnie dodać jakies kolorowe byliny aby nie było tak nudno. Tylko jak to zestawić aby było ładnie...oto jest pytanie
____________________
mój ogródek potrzebuje pomocy
agula 18:46, 09 cze 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 14
Katkak napisał(a)
Witaj Agula Trochę więcej śmiałości, zapowiada się ładnie i ciekawie. Ale masz nieaktywny podpis i trudno nam będzie do Ciebie trafić. Musisz nad tym popracować. Trawki wyglądają ślicznie i zwiewnie, ale faktycznie coś zimozielonego by się tam przydało. Może jakieś bukszpanowe kuleczki, a do tego jaskrawo-zółte kuliste żywotniki? Może do tego jakiś kolorowy berberys? Nie czuję się jeszcze zbyt mocna w doradzaniu, ale to takie moje pierwsze myśli. Tu znajdziesz osoby o wiele bardziej kompetentne od doradzania co gdzie i jak . Widzę u góry ładny, drewniany płotek. I jest tam słonecznie, więc może skusisz się na jakąś różę pnącą? Czekam na więcej zdjęć i koniecznie uaktywnij podpis. Pozdrawiam serdecznie .


Witaj miło mi że zajrzałas do mnie. Każda podpowiedź mi się przyda a tam u góry własnie nie jest aż tak słonecznie bo słonko od wczesnych rannych godzin ale tylko do 11-tej ponieważ za ogrodem rosną ogromne drzewa i słonko szybko się za nie chowa. Generalnie słonce w ogrodzie mam tylko do 15-tej własnie przez te drzewa.
____________________
mój ogródek potrzebuje pomocy
agula 19:52, 09 cze 2014

Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 14
wstawię jeszcze kilka zdjęć z różnych perspektyw









a tu po prawej stronie też cos próbuję robić... lewa jest zarezerwowana dla dzieci

____________________
mój ogródek potrzebuje pomocy
Syla 08:13, 10 cze 2014


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
podsyłam linka do obejrzenia pięknie zaaranżowanego małego ogrodu ... może uda Ci się coś dla siebie przemycić pozdrawiam

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2260-ogrod-dla-roslin-o-mocnych-nerwach?page=280
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies