Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Słodkie fiołki ....

Pokaż wątki Pokaż posty

Słodkie fiołki ....

nesa 23:36, 06 wrz 2011


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
a ja wczoraj wyrwałam wszystkie w swoim mini ogródku, bo się strasznie rozpanoszyły. ale i tak podejrzewam, ze wiosną się pojawią w najmniej spodziewanych miejscach...
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
Gardenarium 12:13, 08 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nasiona dadzą znać o sobie i nawet się nie spodziewamy gdzie wyrosną.
U Babci Jasi wyrosły sobie tutaj, w namiociku foliowym na ścieżce. Prawie czarne







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katkak 23:01, 14 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Sepolia9 16:28, 15 sty 2016

Dołączył: 18 gru 2015
Posty: 25
Fiołki są świetnie, bo jest tyle opcji kolorystycznych, że same mogą zrobić feerię barw. Sama zamierzam je posadzić u siebie, tylko zastanawiam się, czy nadają się do ozdobnych donic przed dom?
Gardenarium 00:28, 18 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie nadają się typowe fiołki bo mają za małe kwiaty i prawie ich nie widać. Do donic sadzimy bratki, ale tylko na wczesną wiosnę, gdy jest krótki dzień. Potem bratki brzydną i w maju-czerwcu trzeba je wyrzucać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Toszka 12:24, 18 sty 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A niewyrzucane bratki sieją się gdzie chcą, mieszaja kolorami i tworzą zaskakującą feerię barw, by już w styczniu cieszyć oko kwitnieniem

Z fiołków polecam zrobienie likieru (ok. 300 kwiatków zalać 0,5 litra wódki + cukier) - doskonały do dosmaczania np.alkoholu domowej produkcji. Ciekawostka: np. najlepsze, szlachetne rumy mają dodatek fiołka. Kandyzowanymi fiołkami można zdobić np. torty (sam kwiat, bez zielonych części, moczymy w przepiórczym białku i delikatnie obtaczamy w drobnym cukrze)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Sepolia9 16:22, 22 sty 2016

Dołączył: 18 gru 2015
Posty: 25
Dzięki Gardenarium, tak właśnie myślałam. Jakoś tak bratki nie bardzo, kojarzą mi się pogrzebowo, cmentarnie. Chyba zadowolę się próbą rozmnażania sępolii (fiołków afrykańskich) na oknie.
Gardenarium 21:01, 24 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zaraz cmentarne, bratki do moich ulubionych też nie należą, bo są tak popularne że aż nudne, ale są ładne nowoczesne kolory, kremowe, białe, niebieskie. I tanie, W dużej ilości bardzo są ładne, ale niekoniecznie polecam. Jednak musisz sobie zdać sprawę, że wszystko trzeba sadzić w dużej ilości nie trzy na krzyż, jak to się zwykle widzi.






Ale nie sadź ich. Rozmnażanie fiołków afrykańskich na oknie? Brzydota. Okno ma zdobić a nie być watpliwej urody rozmnażalnią. Ja tam bym nie szła w to. Chyba że w niewidcznym miejscu, wystawki bym, z tego nie robiła. Fiołki dla ciebie są cmentarne a szkółka sępolii jest ok?

O ozdobnycb donicach pooglądaj sobie propozycje aranżacji, bo to co planowałaś jest beznadziejne estetycznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies