Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z miłości do bukszpanów...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do bukszpanów...

kamasja 23:03, 25 sie 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
A_gawa napisał(a)
Pozdrawiam serdecznie ze Śląska! Pochodzę z dawnego Radomskiego, więc Lublin tutaj to jak stare domostwo. Jak mam okazję, to jeżdżę za Puławy do końskowolskich szkółek - czyli prawie w Twoje strony. JEST TU NAS JAK MRÓWKÓW.
Ogród masz naprawdę piękny - chyba zarażam się ogrodami geometrycznymi. Zajrzyj do anna_studio - ona ma płot panelowy.

Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam Śląsk no i oczywiście Ciebie.
____________________
Z miłości do bukszpanów
kamasja 23:11, 25 sie 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720

Pomóżcie kochane mądre głowy zmienić tę rabatę z cisami. Jest smutna mała i bez wyrazu. Rośnie tam lawenda, hebe chyba trzmielina na pniu(spodobała mi się w szkółce i nie miałam na nią pomysłu) oraz cisy.
____________________
Z miłości do bukszpanów
kamasja 23:13, 25 sie 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Ta rabata obok tez nie jest dopracowana. Może coś podpowiecie?
____________________
Z miłości do bukszpanów
Sebek 09:54, 27 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Przede wszystkim zajmę się białym zwirkiem, musi tam być? Bo po roku albo dwóch biały nie będzie....Skoro idziesz w geometryczne nasadzenia to zaczynając od lewej modrzewie OK, miniaturowe świerki przed nimi tez Ok , reszta do wykopania Jeśli masz wykorzystać tez zestaw roślin to przed świerka mi daj 4 krzaczki hebe, wątpię by przetrwały, ale wtedy wymienisz na coś lepszego Przed hebe możesz dać 4 lawendy, bo chyba tyle ich masz Przed nimi posadz te 7 berberysow, ale ułóż je na ukos w dwóch liniach, na pewno wiesz o co mi chodzi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 10:02, 27 sie 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pienne drzewo możesz posadzić na środku tego kwadratu, wtedy po prawej zostają tylko cisy i niedźwiedzie futro... Jeśli to drugie musisz mieć to je podziel i posadz na krawędzi rabaty. Od rogu proponuje bukszpanową obwodke idącą aż do? Nie wiem za obwodką możesz posadzić szpaler hortensji, dodadzą tam wyższego piętra, a ładne tło zapewnił sąsiad Nie wiem co wtedy z cisami, ale one chyba tam nie pasują, chyba, żeby zrobić parawan między modrzewiami a hortensjami, ale gdy modrzewie pójdą na szerokość to je pochłoną... Na pewno dla cisow znajdziesz miejsce
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kamasja 09:30, 28 sie 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Dzięki Sebek za odwiedziny. Czy lawenda nie będzie za wysoka z przodu? Hebe do wywalenia, przetrwała zimę więc jej nie wywaliłam ale mi się nie podoba.
Od rogu (obwódka bukszpanowa) czyli? Ja kompletny laik jestem. Będę coś kombinować jak kupię hortki. A berberysy na ukos tzn. mijanka?
Prosiłam o pomoc szefową ale chyba nie zagląda.
____________________
Z miłości do bukszpanów
lojalna_ 12:26, 28 sie 2014


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Przed sekunda ogladałam Twoj ogródek sliczny i czytam jakie głupoty piszesz o wstydzie hey kochana przeciez ile ja bym dała zeby juz tak slicznie roslinki u mnie rosły ..... Bardzo mi sie u Ciebie podoba
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
ewakatowice 17:05, 28 sie 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Sebek napisał(a)
Pienne drzewo możesz posadzić na środku tego kwadratu, wtedy po prawej zostają tylko cisy i niedźwiedzie futro... Jeśli to drugie musisz mieć to je podziel i posadz na krawędzi rabaty. Od rogu proponuje bukszpanową obwodke idącą aż do? Nie wiem za obwodką możesz posadzić szpaler hortensji, dodadzą tam wyższego piętra, a ładne tło zapewnił sąsiad Nie wiem co wtedy z cisami, ale one chyba tam nie pasują, chyba, żeby zrobić parawan między modrzewiami a hortensjami, ale gdy modrzewie pójdą na szerokość to je pochłoną... Na pewno dla cisow znajdziesz miejsce


Sebuś, weź powiedz po ludzku
Albo maźnij koleżance bo nam doła złapie i się zniechęci a szkoda by było !
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Madzenka 07:06, 29 sie 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Hellou
A dlaczego narzekasz skoro masz tak pieknie? Sebek ma rację z białym kamieniem... Jeszcze rok i będzie brudny...a jak zaczniesz przesadzać....

Zacznij od posadzenia sobie na brzegu rabat trawek. Hortensje maja to do siebie, źe są brzydkie zima. Więc potrzebują w nogi trawy. Polecam połączenie hortensji z rozplenicami medium lub little. Mimo że wiele osob narzeka posadziłabym anabell bo dla mnie te kuliste kwiaty są najpiekniejsze. Jeśli posadzisz za rozplenicami w odpowiedniej odległosci i latem dasz im podpory od przodu (zielone, metalowe, dostępne w marketach, podpory ktorych nie widać w zieleni lisci ) to będzie pieknie i będą pasować do białego żwirku.
Napisz więcej o warunkach na tej rabacie: strony świata, naslonecznienie, gleba, czy widzisz ją przez caly rok, przy wejsciu czy w glebi ogrodu, widok z salonu czy kuchni?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
kamasja 09:09, 29 sie 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
nicol21 napisał(a)


Ale fajnie to wygląda!! to Chyba poranne słoneczko jest, prawda?

Poglądowo cytuję swoje zdjęcie bo nie mam czasu na wgranie nowych.
Witaj Marzenko! Dziekuję za szybką odpowiedź, tym bardziej cenną, że Twój ogród jest dla mnie wzorem (jak dla wielu osób na ogrodowisku).
Nie przesadzać? Nie wiem co robić? Wszystkie moje rabaty są od północnej strony domu, świeci też wschodnie( jak widać na zdjęciu) i wieczorem zachodnie słońce. Hortensje chciałam posadzić wzdłóż siatki od strony sąsiada, tam gdzie jest pusto no i przy tarasie, przy kwadratach w prześwicie od drugiego sąsiada. Nie wiem czy nie zagmatwałam. Ile muszę mieć miejsca na posadzenie tych hortek? Okna z salonu mam na zachód a z kuchni na wschód.
____________________
Z miłości do bukszpanów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies